Mary Keitany jookseb New Yorgis oma esimese maratoni

Naiste poolmaratoni valitsev maailmameister keenlanna Mary Keitany jookseb 7. novembril New Yorgis oma karjääri esimese maratoni. “Mul ei ole õrna aimugi, kuidas mu keha käitub viimastel kilomeetritdel, kuid olen oma uues väljakutses veendunud,” ütles 28-aastane Keitany. Oma debüüdi maratonis on New Yorgis varem teinud Grete Waitz (1978), Tegla Loroupe (1994), Deena Kastor (2001), Marla Runyan (2002) ja Kara Goucher ning Kim Smith (2008).
Mary Keitany püstitas tänavu 9. mail Berliinis 25 km maailmarekordi 1:19.53. Ta on 12 korda jõudnud poolmaratoni tulemusega maailma kolme parema hulka. Alates 2007. aasta oktoobrist ei ole keenlanna poolmaratoni distantsidel võitu käest lasknud.
Meestest on oma osavõtust New Yorgi maartonil teatanud etiooplane Gebre Gebremariam, jaapanlane Arata Fujiwara, keenlased Abel Kirui, Peter Kamais ja Emmanuel Mutai. Varasemalt andsid oma osavõtust maratonil teada tiitlikaitsja Meb Keflezighi ning 2009. aasta MM-il poolmaratonis pronksmedali võitnud USA-s sündinud Dathan Ritzenhein, samuti maratoni maailmarekordiomanik etiooplane Haile Gebrselassie.
JOOKSUPORTAAL