Mary Keitany uuendas Lissabonis ligi minutiga poolmaratoni rajarekordit

Poolmaratoni maailmarekordi omanik 29-aastane keenlanna Mary Keitany võitis 25. septembril Portugalis Lissabonis poolmaratoni ajaga 1:07.54, mis on ligi minuti võrra parem mullu joostud rajarekordist. Varasem distantsi parim aeg oli 1:08.50. Vaatamata hommikusele päikesetõusule pidid jooksjad taluma +26 kraadist õhusoojust ja 60% õhuniiskust, kuid see ei takistanud tugevamaid head tulemust saavutamast. Keitany järel sai teise koha tema kaasmaalanna Helena Kiprop 1:08.57-ga. Kolmas oli samuti keenlanna Caroline Kilel ajaga 1:10.03.
,
Nii nagu naiste puhul läks ka meeste arvestuses neli esimest kohta Keeniasse. Jooksu algul üritas rajarekordi graafikus püsida Silas Kipruto. 12. kilomeetriks kasvatas ta edu jälitajate ees 28 sekundile. Paraku maksis kiire algus mehele kätte ja viimased viis kilomeetrit osutusid talle raskeks. Kipruto jõudis finišisse alles 15. kohal. Poolmaratoni võitis alates 15 kilomeetrist liidrikohta hoidnud keenlane Silas Sang ajaga 1:01.13, noppides kolmanda esikoha. sellel jooksul. Teisena lõpetanud keenlane Lucas Rotich kaotas võitjale 25 sekundiga. Kolmanda koha sai keenlane Benson Olenakery 1:02.19-ga.