Masai ja Cheruiyot valitsesid Madridis

Keenialased Moses Masai ja Vivian Cheruiyot võitsid Hispaanias Madridis toimunud 45. San Silvestre Vallecana 10 kilomeetri pikkuse vana-aasta õhtu jooksu. Võistlus kulges väga tuulise ja vaid +5 kraadise ilmaga.

Keenialane Moses Masai (pildil), krossijooksu Euroopa meister Hispaania esindaja Alemayehu Bezabeh ja hispaanlane Sergio Sanchez võtsid kohe stardis jooksu juhtohjad enda kätte. 2000 m vaheaeg 5.38 andis võimaluse liidergrupis joosta 15 võistlejal. Pool maad ehk 5000 m läbiti ajaga 13.55 viisiku vedamisel, kuhu kuulusid Masai, Sanchez, 5000 m Euroopa meister hispaanlane Jesus Espana ja itaallane Daniele Meucci. Kui joostud oli 20 minutit pudenes Espana esimesena juhtgrupist. Olulised sündmused arenesid 8. kilomeetril, kui 23-aastane Masai tõrjus Bezabehi ja Sancheze rünnakud ja suutis jälitajatega vahe sisse teha. Masai finišeeris jalgpallistaadionil ajaga 28.01. Talle kaotas 10 sekundiga Alemayehu Bezabeh. Kolmanda koha sai Sergio Sanchez 28.21-ga. Jooksu võitnud Masai teeb järgmise stardi 6. jaanuaril Itaalias Campaccio krossijooksul.

Naistest osutus parimaks keenialanna Vivian Cheruiyot (pildil) ajaga 32.15. Teiseks jooksis end Berliini MM-il 1500 m 4. koha omanik hispaanlanna Nuria Fernandez 32.59-ga. Kolmanda koha näppas maaiilmameitsri Marta Dominguezi ees itaallanna Rosaria Console ajaga 33.02.