Masai võitis Puerto Ricos 10 km maanteejooksu rajarekordiga

Keenlane Moses Masai (pildil) võitis 28. veebruaril Puerto Ricos San Juanis rajarekordiga 10 kilomeetri pikkuse maanteejooksu. Kuigi enne starti peeti arvatavaks jooksu favoriidiks keenlast Sammy Kitwarat, olid Moses Masail teised plaanid. Ta jooksis 12-liikmelise grupi ette otsa pärast teist kilomeetrit. Grupis, mis sai 4 kilomeetri vaheajaks 10.51 ja 5 kilomeetri vaheajaks 13.36, jätkas pärast seda veel seitse meest. 7 kilomeetril (aeg 19.07) juhtis jooksu Geoffrey Kiprono, kuid 8 kilomeetriks sai Masai tema ees kümne meetrise edu ja kasvatas selle 25 meetrini. 9 kilomeetri vaheaeg oli 24.40. Masai võitis 10 km jooksu ajaga 27.19, mis on mehe isiklik tippmark ja ka rajarekord. Tema järel sai teise koha Sammy Kitwara 27.42-ga ja kolmanda koha Geoffrey Mutai 27.44-ga. Aja alla 28 minuti suutsid joosta kuus esimest finišeerijat.

Naiste jooksus haarasid 300 meetrit pärast starti juhtohjad enda kätte keenlannad Vivian Cheruiyot (pildil) ja Mary Keitany. 50 meetrit enne lõppu spurtinud Cheruiyot võitis ajaga 31.07. Keitany kaotas talle kahe sekundiga. Kolmanda koha sai etiooplanna Dire Tune 31.40-ga.