Mati Lilliallik: avalik pöördumine Viru Maratoni korraldajatele ja Eesti Suusaliidule

Tänavune talv viivitas lume tulekuga kaua, tegi suusasõbrad kärsituks ning suusakalendrisse korrektiive.

Paraku on tänavuse hooaja suusakalendris tehtud muudatused tekitanud tõsist ebakõla. Peame silmas Estoloppeti sarja avaetapi Viru Maratoni algselt planeeritud 18.jaanarilt üleviimist laupäevale, 25.jaanuarile – samale päevale RMK Kõrvemaa Nelikürituse avaetapi RMK Kõrvemaa Suusamaratoniga. Kuna nimetatud suusasõidud toimuvad samas Eesti piirkonnas ja mõlemal maratonil sõidetakse vabatehnikas, siis asetab tekitatud olukord  korraldajad ja osavõtjad ebamugavasse olukorda. Harrastajad on pandud raske valiku ette, kumba maratoni eelistada, eriti need kes on registreerunud mõlemale sarjale. Arvestades tänavuse talve eripärasid ja niigi väheseid võimalusi suusatamise harrastamiseks, oleks väga küüniline võtta suusasõpradelt ära võimalus osaleda mõlemal üritusel.

Pöörame tähelepanu asjaolule, et mõlemad maratonid kuuluvad Eesti Suusaliidu võistluskalendrisse, mille koostamist reguleerib ESL murdmaasuusatamise kalendri juhend (on leitav ESL veebilehelt).

Kahetsusväärsel kombel on Viru Maratoni korraldajad toimetanud kalendrijuhendi ning heade tavade vastaselt. Teeme ettepaneku korraldada Viru Maraton suusasõprade ja kõigi korraldajate huvides teisel ajal – kasvõi päev hiljem 26.01.2014.

Mati Lilliallik, RMK Kõrvemaa Suusamaratoni peakorraldaja

Lilliallik ütles ajakirja Jooksja koduleheküljele, et ta mõistab looduslikku paratamatust, mis kalendris segadust tekitas, kuid tema meelest olnuks viisakas arutada olukorda RMK Kõrvemaa Suusamaratoni korraldajatega. “Praegu juhtus nii, et nad saatsid enne pressiteate Viru Maratoni edasilükkamise kohta ja siis alles teatasid meile, et nii läks. Kui suusatada Viru Maraton päev hiljem, oleks mingigi leevendus, ehkki vaba nädalavahetus on ka 22.-23. veebruaril. Põhiliselt tegin oma pöördumise siiski nende suusasõprade pärast, kes on ennast registreerinud mõlemale maratonile,” selgitas Lilliallik.