Keio Kits võitis esimest korda 10 000 m jooksus Eesti meistritiitli

Mehed 10 000 m stardijoonel. Foto: Ahto Jakson

Keio Kits võitis täna Viljandi linnastaadionil Valter Kalami mälestusvõistluste raames toimunud 10 000 m jooksus Eesti meistritiitli ajaga 31.36,08.

Pärast starti tekkis kolm eraldi gruppi, neist esimest hakkas vedama Ülari Kais. Gruppi kuulusid veel Heinar Vaine, Argo Jõesoo, Keio Kits, Kaupo Sasmin ja Ivar Ivanov. Mehed vahetasid omavahel kohti, kuid punt püsis pikalt koos ette läinud Argo Jõesoo vedamisel.

Poolel maal jäi Jõesoo esimesena grupist maha. Hiljem ta katkestas hoopis. Ees jätkasid kolmekesi Keio Kits, Heinar Vaine ja Ivar Ivanov. Kuus ringi enne lõppu pudenes triost Vaine. Kahekesi koos jooksid ees Ivar Ivanov ja Keio Kits. Kui joosta jäi viis ringi, jõudis tagant tulnud Kaupo Sasmin kolmandal kohal jooksnud Heinar Vainele järgi ning läks temast mööda.

Palavaga võideldes haaras esikohal jooksnud Ivanov raja ääres laualt joogitopsi, kuid seda kasutas ära tema selja taga püsinud Keio Kits, kes vahetas käiku ja läks üksinda oma teed. Kits võitis Eesti meistritiitli ajaga 31.36,08. “Otsustasin lõpuni passida. Algul mõtlesin, et jätan kõik viimasele ringile, kuid tempo langes nii palju. Panin viis ringi enne lõppu ajama,” rääkis Kits pärast jooksu ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

Klubikaaslase Argo Jõesoo katkestamine valmistas talle üllatuse. “Lootsin, et ta ikka tuleb mulle järgi. Ta oli kõvasti maatööd teinud, ju väsis ära,” arvas Kits. Oma võiduaega ta millekski ei pidanud, sest 10 000 m tulemused algavad tema jaoks siis, kui 30 minutist allapoole joostakse. 1500 meetri jooksjana ei oleks Kits enda sõnul Ivar Ivanovile lõpus nagunii mingisugust võimalust andnud. “Paljud mehed hävisid täna vale taktika tõttu nagu ka Ülari Kais, kes algul jooksu vedas. Kiiruse poolest oleks ta olnud lõpus kiirem kui Ivanov või Sasmin,” nentis Kits.

Hõbemedalile tuli Ivar Ivanov 31.53,16-ga. Pronksi sai Kaupo Sasmin ajaga 32.08,27.