Meeste 1500 m jooks Eesti meistrivõistlustel pakkus põnevust lõpumeetriteni

Allar Lambi võidukas finiš. Foto: Marko Mumm/EKJL

Meeste 1500 m jooks pakkus täna Tallinnas Kadrioru staadionil Eesti meistrivõistlustel põnevat vaatemängu, sest teistest eraldunud esikolmik hakkas üksteist passima ja medalikohad said selgeks alles lõpusirgel. Kiireimat minekut näitas Allar Lamp.

Esimese ringi vedas Rapla jooksuklubi esindaja Mardo Lundver, kuid 600 meetri läbimise järel püüdis tagant lähenenud jooksjaterivi Mark Abneri juhtimisel ta kinni. Abnerile hoidsid järgi Allar Lamp ja Olavi Allase. Esikolmik hakkas teistest eralduma, kuid seejärel hakkasid nad üksteist passima ja võtsid tempo maha.

Tagant tulnud Teet Kokk kasutas võimalust ja läks viimasele ringile minnes ise jooksu juhtima. 300 meetrit enne lõppu tegi käiguvahetuse Mark Abner, tuisates Kokast mööda. Abneriga läksid kaasa Olavi Allase ja Allar Lamp. Sellega ei olnud medalid veel jagatud. Lõpusirgel vajutas omakorda Lamp, Allase üritas küll järgi minna, kuid Lamp püsis lõpuni ees ja võitis Eesti meistritiitli ajaga 3.54,89.

“Asi jäi peale, kuna homme on vaja ka veel joosta 5000 m distantsil. Paar korda jäin jooksu ajal karpi ka, aga lõpp hea kõik hea,” ütles Lamp ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. ajaga 3.55,65 teiseks tulnud Olavi Allase jäi oma hõbemedaliga rahule. “Jooksus oli palju tõmblemisi ja tempomuutusi. Alustasin lõpuspurti 200 m enne lõppu, aga kahjuks ei suutnud head tehnikat ja lõtvust lõpuni säilitada,” sõnas Allase.

Mark Abner võitis pronksi isikliku rekordiga 3.56,62. “Alguses sattusin ette otsa. Tahtsin, et keegi teine läheks ette, siis sain aru, et seda ei juhtu. Lasin aeg-ajalt tempot alla ja “mängisin” ning panustasin viimasele ringile. Seda enam olen üllatunud isikliku rekordi üle, sest jooks tundus aeglane,” sõnas Abner.

Andi Noot seekord Eesti meistrivõistlustel kaasa ei tee.