Sprindivõistlus jäi tormi tõttu Tour de Skil pooleli

Niisugune nägi välja suusarada Obersorfis. Foto: Kerttu Niskanen
Niisugune nägi välja suusarada Oberstdorfis. Foto: Kerttu Niskanen

Rahvusvaheline suusavõistlus Tour de Ski pidi jätkuma täna Saksamaal Oberstdorfis sprindisõitudega, kus jõuti enne tormi läbi viia ainult naiste kvalifikatsioon. Meeste sõitu ei toimunud, sest tuul oli tõusnud sedavõrd tugevaks, mis ei võimaldanud võistlusel jätkata.

Tor de Skil võistleva Eesti suusataja Kristjan Kolli sõnul oli olukord keeruline, sest mõni tund enne starti algas vihm ja tõusis tuul, mis üha kogusid tuure. “Staadionile jõudes tundus küll hetkeks, et hullem on möödas, kuid suusatestile minnes kogus torm uuesti hoo üles. Sellistes oludes on soojenduse tegemine ja võistlusolukorda sisse elamine üpris keeruline. Vahetasin soojenduse ajal riideid kaks korda, kuid iga vahetuse järel olin hetkega läbimärg,” rääkis Koll Jooksjale.

Esimese infona jõudis Eesti suusatajateni, et võistlusrada lühendatakse ja sõidetakse naiste ringil. “Selle teadmisega läksin ka viimast korda enne starti riideid vahetama. Kui starti jooksma hakkasin, tuli juba uus info, et võistlus jääb ära. Otsusega oodati viimase hetkeni, sest esimene mees asus juba stardijoonel,” kirjeldas Koll olukorda.

Krisjan Koll on pettunud, et võistlus ära jäi, kuna sprint sobib talle rohkem. “Teisalt oli ainuõige otsus võistlus ära jätta. Soojenduse ajal lendas oksi, plakateid ja muid asju ning kui pärast kuulsin, mis naiste sõidu ajal toimus ja hiljem pilte nähes langenud puudest, siis muud varianti polnud,” tõdes Koll. “Võistlus ei olnud enam ohutu sportlastele. Lisaks oleks jäänud ka mängu väga suur õnnefaktor, sest laskumistel/tõusudel sõltus väga palju sellest, kas parasjagu puhus tuul vastu või tagant. Olud poleks olnud kõigile võrdsed,” lisas Koll.

ainsana täna toimunud naiste sprindi kvalifikatsioonis näitas kiireimat minekut norralanna Maiken Caspersen Falla. 2,55 sekundiga kaotas talle ameeriklanna Jessica Diggins. Kolmanda aja sõitis välja sakslanna Sandra Ringwald (+5,80).

Meeste kvalifikatsioon otsustati tugeva tuule, vihma ja äikese tõttu ära jätta. Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) teatel sprindisõite ei asendata, mispärast jääb tänavune Tour de Ski kuueetapiliseks. Naiste kvalifikatsiooni tulemused Tour de Skil arvesse ei lähe, küll aga jäävad naistele alles teenitud FIS-punktid. Homme on Tour de Skil kavas meestele 15 km ja naistele 10 km vabatehnikasõidud.

Naiste sprindi kvalifikatsiooni tulemused