Merill Mägi sai Itaalias 30 kilomeetri jooksus teise koha

Stamina Arcotransport Jooksutiimi kuuluv Merill Mägi sai täna (14. oktoobril) Itaalias ümber Garda järve põhjatipu kulgenud 30 kilomeetri pikkusel jooksul naistest ajaga 2:01.57 teise koha. “Esimese pika jooksu kohta igati okei saavutus. Järgmine kord olen juba julgem,” ütles Mägi Jooksuportaalile. Esikoht jäi Itaaliasse. Jooksu võitis Monica Baccanelli ajaga 2:00.42. Kolmas koht läks samuti itaallannale, selle võttis Catarina Loretta 2:10.31-ga.

“Merilli tulemus on parem, kui oskasin arvata ja annab lootust uusi plaane seada. Selle pealt on hea edasi minna maratonile. Ta läks jooksma üldise treeningu pealt. Spetsiaalset ettevalmistust ei teinud,” rääkis Jooksuportaalile treener Urmas Randma. Treeneri soovitusel alustas Merill Mägi võistlemist ettevaatlikult, tõstes märgatavalt tempot viimasel kümnel kilomeetril. “Emotsionaalsele sportlasele on hooaja lõpetuseks hea emotsioon väga vajalik,” lisas Randma.

Samas kohas joostud maratonidistantsil sai SK Stamina esindaja Alar Savastver 19. koha ajaga 2:50.44. Eestlastest jooksis maratoni ka Rait Miller. Aeg 3:30.31 andis talle 142. koha.

Fotod: Mallor Malmre ja Alar Savastver