Merill-Mai Kivimets sai triatloni Euroopa juunioride karikaetapil 5. koha

Merill-Mai Kivimets Rumeenias jooksu distantsil. Korraldajate foto.
Merill-Mai Kivimets Rumeenias jooksu distantsil. Korraldajate foto.

Merili-Mai Kivimets saavutas 25. augustil Rumeenias Tulceas triatloni Euroopa juunioride karikaetapil sprindis kõrge 5. koha ajaga 1:07.58.

Ta ujus 750 m 11.13-ga, sõitis 20 km jalgrattal 35.07-ga ja jooksis 5 km 20.19-ga. Võistluse võitis ungarlanna Marta Kropko tulemusega 1:05.12.

Kivimetsa sõnul võib ta võistlusega peaaegu et rahule jääda, kuid siiski on midagi, mis kripeldama jäi. “Ōhk 34°C, vesi 27°C – keskmisest soojem ilm. Ujumine oli seekord tagasihoidlik. Rattasse läksin koos Iisraeli tüdrukuga. Alguses sõitsime kahekesi ja kinni püütud tüdrukud meiega püsima ei jäänud,” rääkis Kivimets.

Kolmandal ringil jõudsid nad esimesse gruppi ja vaja oli veel kinni püüda üksinda ees pedaali ungarlanna. Neljandal ringil see neil õnnestus ning Kivimets kerkis positsioonile 1-6. “Kahjuks viimasele ringile minnes pöördepunktis olin ma grupi taga ning tekkis niiöelda kummipaela efekt ning pöördest ma enam gruppi ei saanudki ja jäin koos Ungari tüdrukuga kahekesi,” tõdes Kivimets.

Jooksu esimene ring kulges tema jaoks vaevaliselt ja aeglaselt, kuna jättis endast palju rattarajale ja kuumus tegi oma töö. “Teisel ringil leidsin oma jooksurütmi ning sain korralikumalt liikuma. Minu karm õppetund sellelt võistluselt – enne pööret tuleb sättida ennast grupi keskele või etteotsa. Selle võistluse parimaks osaks osutus ratas, aga samas oli see ka mu komistuskiviks,” tunnistas Kivimets.

Tulcea triatloni Euroopa KV-etapi tulemused

Viimased uudised