Merimetsa jooksurada saab spordisõbralikumaks

Merimetsa jooksurajal kohtab palju puujuuri. Foto: Scanpix
Merimetsa jooksurajal kohtab palju puujuuri. Foto: Scanpix

Kuigi Merimetsa terviserada leiab aktiivset kasutust tervisesportlaste ja vabas õhus liiklejate poolt, on raja olukord ajale jalgu jäänud. Seetõttu otsustas Põhja-Tallinna valitsus koostöös SA-ga Eesti Terviserajad ja Tallinna spordi- ja noorsooametiga muuta Merimetsa terviserada kasutajasõbralikumaks.

“Lõpptulemusena paigaldame Merimetsa jooksurajale venitusseina ja uued rajajoonised ning viidad, et raja kulgemine muutuks kõigile arusaadavamaks,” rääkis Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid. “Osad raja lõigud on muutunud ohtlikuks, kuna maa seest on välja tulnud puude juured, mis jäävad jooksjatele märkamatuks. Korrastamist vajab kogu rajasüsteem. Praegu puuduvad seal teeviidad ja kuna metsa on tekkinud mitmed inimeste poolt sissekäidud rajad, teeb see radade rägastikus orienteerumise raskeks,” ütles ta. Töödega alustati juba aprillis ning tänaseks on raja lähistelt likvideeritud võsa ning ohtlikud puud.

Täna, 12. mail algasid rajal freesimistööd, mille tulemusel kaovad nii ebatasasused kui ka ohtlikud juurikad. “Lõpptulemusena paigaldame Merimetsa jooksurajale venitusseina ja uued rajajoonised ning viidad, et raja kulgemine muutuks kõigile arusaadavamaks. Veelgi meeldivamaks muudab jooksuraja multsikate, mille paigaldame sinna tööde lõpus,” selgitas Kaljulaid.

Merimetsa terviserada läbib uuenduskuuri juuli alguseks.