Mesfin edestas Hispaanias lõpuspurdiga maailmameistrit

Etiooplane Humegaw Mesfin (pildil paremal) suutis 10. jaanuaril Hispaanias Amorebietas rahvusvahelisel krossijooksul edestada lõpuspurdiga 20-aastast krossijooksu maailmameistrit etiooplast Gebre-egziabher Gebremariami. Mesfin alustas spurti 300 m enne lõppu. Mõlemal mehel fikseeriti 10,7 km pikkusel distantsil üks aeg 35.24, kuid fotofiniš andis võidu Mesfinile. Kolmanda koha sai möödunud aastal krossijooksus Euroopa meistriks tulnud Hispaania esindaja Alemayehu Bezabeh ajaga 35.50. “Lootsin võita, kuid Mesfin osutus minu jaoks liiga tugevaks. Igatahes ma ei ole harjunud lumisel pinnasel jooksma,” ütles Gebremariam. Rada oli natuke küll lumine, kuid termomeeter näitas Hispaanias 8 kraadi sooja.

Naiste 6,7 km pikkuse jooksu võitis keenlanna Ann Mwangi (pildil) ajaga 24.22. Teisena lõpetas Euroopa krossijooksu meistrivõistluste pronksmedali omanik Adrienna Herzog Hollandist 24.33-ga. Kolmanda kohas sai keenlanna Grace Momanyi ajaga 24.49.