Mihkel Räim ja Martin Laas avasid hooaja Austraalias

Mihkel Räim. Foto: Mihkel Raäim Official
Mihkel Räim. Foto: Mihkel Raäim Official

Eesti profiratturid Mihkel Räim ja Martin Laas avasid tänavuse võistlushooaja ligi 40 kraadise kuumusega Austraalias 133 km pikkusel ühepäevasõidul Race Torquay.

Laas (BORA – hansgrohe) lõpetas sõidu 21-liikmelises grupis, veeredes üle finišijoone 16. kohal, saades kirja võitjaga sama aja. Mihkel Räim (Israel Start-Up Nation) finišeeris võitjast 2.35 hiljem 88. kohal. Kokku jõudis finišisse 99 ratturit, 14 katkestas. Ühepäevasõidu võitis iirlane Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step).

Võistlus toimus 13 km pikkusel ringil. “Kui trennis tundus olevat üsna kerge ring, siis võistlus andis veidi teistsuguse pildi. Keegi vist ei ennustanud, et see sõit võiks nii raskeks kujuneda. Tuli välja, et ka teistel oli raske,” kirjeldas Mihkel Räim sõitu. Ta pidi aitama võidule sakslasest meeskonnakaaslast Andre Greipelit, kes tulnud mitu korda Saksamaa meistriks ja noppinud etapivõite Tour de France´l.

Peale kaks tundi pedaalimist pidi Mihkel Räim ratast vahetama, kuna käigud ei töötanud korralikult. Plaani järgi pidi Räim olema lahtivedajatest esimene. “Minu taga pidanuks olema kaks meest veel ja sprinter. Olime sunnitud kulutama oma “padruneid” varem ja jooksikuid tagasi tooma. Mõnel meie mehel oli kehv päev. Ilmselt niitis kuumus mehi jalust nagu ka Caleb Ewani,” tõdes Räim.

“Tõenäoliselt läksin ise liiga adrenaliini täis ja vedasin mehed natuke liiga vara ette, kuid jalad oli tühjad. Peale ringteed, kus jäi  4 km finišini sain veel pundi sappa ja tundsin, et suudan natuke ehk veel panustada ja nägin, et Greipel on üksi, teistest eraldatud. Võtsin ta sleppi ja viisin pundi ette ning seal minu sõit lõppes,” tunnistas Räim.

Järgmine start on tal pühapäeval World Touri sõidul Cadel Evans Great Ocean.

Austraalia ühepäevasõidu Race Torquay tulemused