KARJÄÄRI TIPPHETK: Mihkel Räim võitis esimest korda UCI ühepäevasõidu (video)

Mihkel Räim on võidu üle väga õnnelik. Foto: Mihkel Räim Ofiicial
Mihkel Räim on võidu üle väga õnnelik. Foto: Mihkel Räim Official

Profirattur Mihkel Räim võitis eile 187 km pikkuse Great War Remembrance Race’i UCI (Rahvusvaheline Jalgrattasõidu Liit) ühepäevasõidu, varem ei ole ta sellisel tasemel ühepäevasõitudel esimene olnud.

Räime sõnul esines sõidus küljetuult, kruusateid, munakivi, teravaid lühikesi tõuse, kummipurunemist ja võitu. “Kõik teadsid, et esimesed 30 km puhub tuul täpselt külje pealt ning on oodata korralikku madinat. Väga stressirohke, kuid otsest selektsiooni ei tehtud. Ilmselt oli liiga tugev tuul ja ükski meeskond ei tahtnud vastutust enda peale võtta,” kirjeldas Räim sõidu algusosa.

30 km kandis purunes tal esimesel munakivilõigul ratta kumm. Kuna meeskonna auto asus tagapool, võttis kõik aega, mil eestlane sai sõitu jätkata. Räimel õnnestus gruppi tagasi jõuda. 90 km tegi Quick-Step tõusul head tempot, sellele järgnes ohtlik laskumine ning veidi küljetuult.

“Punt läks pooleks, mina ja Neilands esimeses pooles sees, kuid ikkagi toimus ründamine ning tagant hakkas grupp järele jõudma. Just sel hetkel kasutasin enda instinkte ning hüppasin paarile mehele sappa ja läinud me olimegi. 18 ratturit, kuid kunagi ei lastud vahet väga suureks peagrupiga. Vahe püsis 45 sekundi – 1.30 vahel,” sõnas Räim.

Ees ootas veel üks raske munakivitõus Kemmelberg, mida kasutatakse ka Gent Wevelgemil ning 11 km enne lõppu tuli üpris raske sile munakivilõik. “Enne Kemmelbergi ütles spordidirektor raadiosse, et hoiaksin silma peal Belgia meistril. Seda ma ka tegin, kuigi sisimas plaanisin natuke kastist välja mõelda. Kui kõik jälgivad teda, siis on mul just võimalus kaardid enda kasuks mängida,” arutles Räim.

Ta alustas tõusu Belgia meistri taga. “Kolmveerand tõusu kannatasin tuules ära, kuid siis sain kangi ja ta läks oma teed. Õnneks paar meest olid minuga kaasas ja asusime teda jälitama, üsna peagi olime jälle 18-kesi koos. Viimasel munakivilõigul sai Lampaert küll väikse vahe sisse, kuid jõudsime üsna pea talle järgi ning siis ründas CCC mees. Haakisin talle sappa, natukese aja pärast ühines meiega belglane ning läinud me olimegi. Need olid rasked 10 km, kuid viimasedl 5 km uskusin, et jääme ette ning ma sõidan võidu peale,” prognoosis Räim asjade käiku ette.

Lõpus nägi ta, et belglane on väsinud ja peab silma peal hoidma poolakal. “Tagant hakkas üks mees meid kätte saama, kuid säilitasin külma närvi ning õigesti tegin. Poolakas murdus, võttis hoo üles ning läks esimesena kurvi. Olin suhteliselt enesekindel, et olen temast kiirem ja nii ka läks. Minu esimene UCI ühepäevasõidu võit ja veel alistades mõnda päris nimekat meest. Olen väga õnnelik,” jäi Räim rahule.

Viimase 1,2 km video