Mihkel Räim noppis hooaja kolmanda etapivõidu

Palaval päeval tuleb Mihkel Räimel end pärast sõitu veega turgutada. Foto: Mihkel Räim Ofiisial
Palaval päeval tuleb Mihkel Räimel end pärast sõitu veega turgutada. Foto: Mihkel Räim Official

Profiklubis Isreal Cycling Academy pedaaliv rattur Mihkel Räim võitis täna Korea velotuuri teise etapi ja sai selga sprinteri särgi. Tegemist on Räime kolmanda etapivõiduga sel hooajal.

Etapp algas Räime sõnul igavalt nagu tavaks saanud. „Luba midagi teha ei olnud ning pidin lihtsalt pundis jalga kõlgutama. Väike jooksikutegrupp sai eest ära ning velotuuri liidri meeskonnakaaslased hoidsid hoogu üleval,“ kirjeldas Räim etapi kulgu.

100 km peal kärises jooksikute vahe 3 minuti pealt nelja ja poole minuti peale. „Olin veendunud, et väga kiiresti nad sõita ei taha, sest muidu jätaksid oma sprinteri maha. Tõusu otsas püsis veel punt enam-vähem koos, kuid laskumisel toimus kukkumine. Pidin natuke jõudu raiskama, et ette järele jõuda, kuid siis tulid mingid ootamatud järsud tõusunukid, kus toimusid erinevad rünnakud,“ mainis Räim.

Ühe tõusunuki peal märkas ta, et Wilieri sprinter Marezcko ei suuda grupiga kaasa minna ja peale laskumist teda enam pundis polnud. Mihkel Räim koos tiimikaaslastega haistis siin võimalust. Kuigi lõpuni jäi veel sõita 80 km, panid nad kaks meest tempot tegema. Vahe püsis pooleteise minuti kandis, kui ühtäkki jälitajad andsid alla.

„15 km enne lõppu toimusid erinevad rünnakud, kuid kõik oli meil kontrolli all. Lõpus ei teinud kindlasti perfektset sprinti, kuid tulin peaaegu õigel ajal tagant välja ning noppisin hooaja kolmanda võidu. Vinge tunne, eriti veel see, et poisid nägid täna kõvasti vaeva,“ kiitis Räim, kes sai selga ka sprinteri särgi. Tuuri üldarvestuses asub Mihkel Räim 4. kohal, kaotades liidrile 9 sekundiga.