Mispo maastikumaratonil parimad Allan-Peeter Jaaska ja Mari Boikov

Mispo maastikumaratoni kõikide distantside start anti koos. FOTO: OLGA ANDREJEVA
25. juulil Pärnumaal Vändra vallas Kurgjal toimunud 3. Mispo maastikumaratoni võitis meestest Allan-Peeter Jaaska ja naistest alles kaks nädalat tagasi Võsul Südasuve maratonil parim olnud Mari Boikov.
Jaaskal kulus maratoni läbimiseks aega 3:01.54. Teisena lõpetanud Priit Talu kaotas talle 1.10-ga. Kolmanda koha sai lätlane Dmitrijs Nicipors 3:12.04-ga. Naistest võitis maratoni üldarvestuses 7. kohal ajaga 3:24.47 finišisse jõudnud Mari Boikov, kes alles kaks nädalat jooksis maratoni Lääne-Virumaal Võsul, kus samuti võidutses.

“Taastumiseks pole aega olnud, kuna liitusin vahetult pärast Südasuve maratoni Treeningpartneri trennidega. Mõnevõrra teistsugused treeningud on kohati päris rasked ja lihased on siit-sealt valusaks jäänud,” tunnistas Boikov Jooksuportaalile. Mispo maastikumaratonil seadis ta eesmärgiks joosta aega 3:30. Boikov sattus jooksma punti koos Erkki Etverki, Ergo Meieri ja Igor Ignatenkoga. “Ergo jäi pisut maha ja Igor jooksis ainult poolmaratoni. Kuna tempo sobis, siis kulgesin Erkkiga lõpuni. Pärast kolmandat ringi sai selgeks, et 3:30 tempost oleme mõned minutid ees, aga rütm oli sees, ei hakanud tempot maha ka võtma,” leidis Boikov. Tema järel lõpetas teisena Jelena Tšelambitskaja 4:05.27-ga ja kolmandana Marika Roopärg 4:06.12-ga. Kokku suutis maastikumaratoni läbida 45 jooksjat.

Poolmaratonil võtsid kaksikvõidu venelased. Esikoht kuulus Juri Vinogradovile ajaga 1:16.55. Teise koha sai tema kaasmaalane Aleksei Tsemodanov 1:20.02-ga. Parima eestlasena saavutas kolmanda koha klubi ProRunner esindaja Cris Poll ajaga 1:21.03. Kiireimaks naiseks sel distantsil osutus venelanna Natalja Polonnikova 1:28.45-ga. Järgnesid lätlanna Inga Zaalite 1:31.59-ga ja parima Eesti naisena Südasuve maratoni neljanda koha omanik Klarika Kuusk 1:38.02-ga. Poolmaratoni läbis kokku 64 jooksjat.
Samas toimunud 14 kilomeetri pikkuse (GPS näitas pikkuseks ligi 15 km) Sakala metsajooksu võitis Taavi Tambur ajaga 53.09 Ranno Erala (53.16) ja Enno Torimi 56.32 ees. “Esimesed 3,5 km jooksime suurema grupiga koos (7 ja 21 km võistlejad), siis läks rada kaheks. Seal sain aru, kes meie distantsi jooksevad. Jäime Ranno Eralaga kahekesi, teised olid kaugemal,” rääkis Taavi Tambur Jooksuportaalile. “Varsti jõudsime kruusateelt metsaveotraktoriga sõidetud metsateele, kus sain Rannost 10-15 sekundilise edumaa. Paari kilomeetri pärast rada jätkus kruusateel. Seal kuulsin iga kilomeetri järel, kuidas Ranno kell annab automaatset piiksu. Sain aru, et ta üritab järgi võtta.” Tagasi metsarajale jõudes 4 km enne lõppu täitiski Ranno Erala eesmärgi ning püüdis Tamburi kinni. Metsarajal õnnestus Tamburil jälle väike edumaa saada. “Viimane kilomeeter kulges heinamaal ja nagu olin järeldanud, et ta jääb sellisel kõveramal pinnasel maha, hoidsin vahet ja tulin võidukalt finišisse,” märkis Tambur.
14 km jooksu naiste parimana finišeeris Elin Ilves Tartust ajaga 1:11.02. Teisena lõpetas Eve Talts 1:12.33-ga ja kolmandana Jekaterina Pihlak 1:13.30-ga. Sakala metsajooksule startis 30 osalejat.
Poole lühema, 7 kilomeetri pikkuse metsajooksu võitis meestest Aleksandr Kuleshov (Sparta) ajaga 25.13. Teise koha võttis Martin Tarkpea (Pärnu sõudekeskus Kalev) 26.07-ga ja kolmanda koha Heiki Pruul (Täppsportlased) 28.46-ga. Naistest näitas kiireimat minekut Silja Mikk, kelle lõpuajaks fikseeriti 31.15.  Järgnesid Kaire Roosalk (VAK Staier) ajaga 32.32 ja vaid sekund hiljem pärale jõudnud Kadri Kesküla ajaga 32.33. Distantsi lõpetas kokku 42 jooksjat.