Mispo talvemaratoni võitsid Aleksei Belousov ja Annika Vaher

Annika Vaher Tallinna maratonil. Foto: Mallor Malmre/Scanpix
Täna Pärnumaal Vändras toimunud 2. Mispo talvemaratoni võitis hea taktikalise jooksuga venelane Aleksei Belousov ajaga 3:10.11. Talle kaotas 8 sekundiga parim eestlane Tiit Kibuspuu. Kolmanda koha sai Marek Atonen 3:10.26-ga. Kiirelt alustanud ja liidrikohal jooksnud lätlane Valdis Nilovs jõudis finišisse alles 9. kohal esimese naise Annika Vaheri järel. Saarlanna Vaher läbis maratoni ajaga 3:16.43.
“Olin väga rahul, et sain aja alla 3:20. Tulemus on 41 sekundit parem kui kevadisel Vändra maratonil. Veidi enne 15 kilomeetrit hakkas lobjakat sadama. Rada läks libedaks ja jalg andist tagasi. Pidamist ei olnud. Pulss oli madal ja enesetunne hea,” rääkis tänavu oma seitsmenda maratoni jooksnud Annika Vaher Jooksuportaalile. Järgmisel aastal plaanib saarlanna osaleda neljal maratonil, sealhulgas võtab ta ette Berliini maratoni, kus loodab hea tulemuse joosta. Naistest sai Mispo talvemaratonil teise koha venelanna Tatjana Sviridova 3:26.46-ga aja kolmanda koha lätlanna Inga Zalite 3:31.11-ga. 62 startinud jooksjast lõpetas maratoni 57, neist 12 naist.
Samas toimunud poolmaratoni võitis meestest Vladimir Sozonov Venemaalt ajaga 1:13.23. Järgnesid Anti Puustus 1:13.28-ga ja Juri Vinogradov Venemaalt 1:14.15-ga. Parimaks naiseks osutus üldarvestuses 18. kohal finišisse jõudnud lätlanna Ingrida Greivule, kelle lõpuaeg oli 1:44.08. Teise koha sai Järvi Valter 1:46.29-ga ja kolmanda koha Maarja Laos 1:48.56-ga. Poolmaratoni võttis ette 65 jooksjat, neist lõpetas 64, sealhulgas 17 naist.