Mo Farah võitis EM-il kuldmedali ka 5000 m jooksus

Somaalia päritolu, kuid Suurbritannia eest võistlev Mo Farah võitis Barcelonas kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel lisaks 10 000 m jooksule kuldmedali ka 5000 m distantsil. Kuni 3000 m kulges finaaljooks rahulikus tempos. Seejärel läks vedama Etioopiast pärit Hispaania jooksja Alemayehu Bezabeh. 15 mehest suutis tempos püsida veel 8 meest. Mo Farah võttis Bezabehi kandadele, kuid ei püsinud seal kaua. Kaks ringi hiljem läks Mo Farah ise liidrikohale ja hakkas järjest tempot tõstma. Temaga jaksasid kaasa minna vaid Aserbaidžaani esindav Etioopiast pärit Hayle Ibrahimov ja hispaanlane Jesus Espana. Samas järjestuses läksid mehed ka viimasele ringile. Mo Farah võitis ajaga 13.31,18. Teiseks jooksis lõpusirgel Ibrahimovist möödunud Jesus Espana 13.33,12-ga. Hayle Ibrahimovile kuulus pronksmedal ajaga 13.34,15. 10 000 m jooksus hõbemedali võitnud britt Chris Thompson sai 8. koha. 3000 m Euroopa siserekordi omanik hispaanlane Sergio Sanchez katkestas.