Moses Kangogo Kibet võitis rajarekordiga Dublini maratoni

Keenlane Moses Kangogo Kibet võitis 25. oktoobril Iirimaal Dublini maratoni ajaga 2:08.58, mis on uus rajarekord ja ka mehe isiklik tippmark. Varasem rajarekord kuulus 2007. aastast 11 sekundit kehvema tulemusega venelasele Aleksei Sokolovile. Kibeti eelmine isiklik rekord maratonijooksus oli 2:13.29, mille ta jooksis tänavu 28. veebruaril Limassoli maratoni võites. Kibet ütles pärast jooksu, et kiiret aega ta algul joosta ei lootnud. “Minu jaoks oli ilm natuke külm. Ma ei ole kunagi nii külma ilmaga jooksnud. Mõtlesin, et ei suuda esikohta võita, kuid jooksu ajal sai selgeks, et see on siiski võimalik,” lausus keenlane. “Suudan joosta veelgi kiiremini. Tõenäoliselt saan seda teha järgmisel aastal, loodetavasti on siis soojem.”

Aja alla 2:11 suutsid Dublinis joosta viis esimest lõpetajat. Teisena lõpetas etiooplane Fikada Kedir ajaga 2:09.44, edestades 40 sekundiga keenlast Mourice Mutinda Musyokit. Parima eurooplasena sai venelane Aleksei Sokolov 5. koha ajaga 2:10.31.

Naistest võitis maratoni venelanna Tatjana Arisova ajaga 2:26.12. Venelannad on Dublini maratoni võitnud juba seitse korda viimase üheksa aasta jooksul. Arisova edestas teisena lõpetanud Iirimaa jooksjat, kuid Mehhiko päritolu Barbara Sanchezt koguni üle 13 minuti. “Enne poole maa läbimist tundsin, et jooks kulgeb vaevaliselt. Ma ei tea miks, kuid mu jalad olid väga rasked. Pärast 17. kilomeetrit tundsin end paremini ja 40. kilomeetriks juba päris hästi,” ütles Arisova.