Mukunga edestas Raplas reielihasele liiga teinud Roman Fostit

Eesti jooksjatest ei saa praegu peale Tiidrek Nurme keegi Ibrahim Mukungale vastu.
FOTO: MALLOR MALMRE/JOOKSUPORTAAL
Keenialane Ibrahim Mukunga Wachira võitis linnajooksude sarja teise osavõistluse järjest, edestades täna Raplas Selveri suurjooksul oma peamist konkurenti Roman Fostit üle poole minuti.
Mukunga läbis 10 kilomeetri pikkuse distantsi nagu linnajooksude sarja esimesel etapil Tartuski ainsana alla 30 minuti, saades lõpuajaks 29.41,0. Teisena lõpetanud Roman Fosti (SK Stamina) kaotas talle 33,2 sekundiga. Mehed jooksid esimesed neli kilomeetrit koos, siis käis Fostil reie tagalihases plõks. “Tõmbas lihase kangeks. Jooksu ajal see suurt ei mõjunud. Pärast jooksu lonkasin ja lasin külma peale panna. Kolme-nelja päevaga paraneb vast ära, tuleb teha kergemaid trenne ja kaks korda massaažis käia. Narvas tahaksin ikka poolmaratoni joosta,” rääkis Roman Fosti Jooksuportaalile. 
Ta kurtis, et terve selle nädala on lihased kuidagi toonuses. Oma osa selles võib Fosti hinnangul olla istuvas töös. “Kui ikka päev otsa istud kontoris, on tagareis passiivne. Tundsin, kuidas jalad töö juures ära väsinud. Kui pärast istumist püsti tõusen, tunnen, et reie tagalihased on kanged,” tõdes Fosti. Keenialasega ta täna hambad ristis punnima ei hakanud. “Mukunga on paremas seisus kui Eesti jooksjad. Minu eesmärgiks ei ole end ribadeks joosta ja Mukungale ära panna. Esmatähtis on siiski hästi joosta Pekingi MMi maratonil,” Tuul tema sõnul täna võistlust ei seganud, pigem kulges jooks allatuult, kuigi viimasel kilomeetril puhus tuul vastu.
Kolmandana finišeerinud Sergei Tšerepannikov (Treeningpartner) jäi Mukungast maha 1.25. Tema lõpuaeg 31.05,9. Naistest võitis täna üldarvestuses 41. kohal lõpetanud Kaisa Kukk (Treeningpartner) ajaga 37.01,1. “Täna isiklikku rekordit joosta ei õnnestunud ja kindla plaaniga seda üritama ka ei läinud. Rohkem oli eesmärgiks kontrollida hetke vormi ja enesetunnet. Kuna jooksu ajal läks parem tagareis pingesse, siis väga lihtne ei olnud. Alustasin grupis, aga asfaldisirgel jäin üksi ja mind segas mõnevõrra ka tuul,” sõnas Kaisa Kukk Jooksuportaalile. Teise koha sai Grete Tõnne (EMÜ SK) 38.09,4-ga ja napilt alla sekundi tema järel Moonika Pilli (Jooksupartner) 38.10,3-ga.

10 km distantsil selgitati välja maanteejooksu Eesti üliõpilaste meistrid. Kuldmedali võitis Martin Tamm ajaga 34.18,1, hõbeda Oliver Mändla ajaga 34.30,3 ja pronksi Janar Juhkuv ajaga 34.57,7. Poole lühema ehk 5 km pikkuse jooksu võitis Jan Õiglane ajaga 15.14,0. Järgnesid Leonid Latsepov 15.15,5-ga ja vanameister M40 vanuseklassi kiireim Risto Ütsmüts 15.18,9-ga.

Rapla Selveri suurjooksu 10 km tulemused
5 km tulemused
JOOKSUPORTAAL