Mukunga jooksis Viljandis üle Loskutovile kuulunud rajarekordi

Ibrahim Mukunga. Foto: Mallor Malmre
Tiidrek Nurme treeningupartner keenialane Ibrahim Mukunga võitis täna 58. Viljandi linnajooksu, läbides 13,7 km pikkuse trassi ajaga 41.50. Sellega parandas Mukunga üle minuti Pavel Loskutovile kuulunud rajarekordit 43.28. Teisena lõpetas Tiidrek Nurme (TÜASK) 43.48-ga ja kolmandana Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev) 45.26-ga.

“Ajasin kõrvalseisjatega juttu. Ma ei olnud täna võimeline Mukungaga võidu eest niikuinii võistlema. Seega võtsin üritust pigem treeninguna kui võistlusena. Valisin endale mugava rütmi,” ütles Nurme Jooksuportaalile. “Olnuks Mukunga täna Paide-Türi rahvajooksul, purustanuks ta seal samuti rajarekordi. Paide-Türi rada on 100 meetrit lühem ning oluliselt lihtsama rajaprofiiliga. Arvan, et Paide-Türi rahvajooks on poolteise minuti jagu kiirem kui Viljandi linnajooks. Paide-Türi jooksu ajal oli Mukunga Rootsi 30 km krossijooksust väsinud, seepärast pole ta ka sealset rekordit suutnud ületada,” lisas Nurme. Oma viimase stardi sel sügisel Eestis teeb Mukunga 18. oktoobril algaval Saaremaa kolme päeva jooksul. 22. oktoobril alustab ta koos Tiidrek Nurmega tagasiteed Keeniasse.

Esimese naisena jõudis Viljandi linnajooksul finišisse Maris Tamm (TÜASK) üldarvestuses 63. kohal ajaga 1:00.03. Teise koha sai Liis-Grete Arro (SK Stamina) 1:02.49-ga ja kolmanda koha N50 vanuseklassi kuuluv Tatjana Sviridova Venemaalt ajaga 1:02.54.

Viljandi linnajooksu tulemused

JOOKSUPORTAAL