Munamäe-Võru maastikujooks lõpetas Võrumaa pikamaajooksusarja

Võrumaa pikamaajooksusarja võitnud Raunooo Jallaile kuulutäna Munamäe-Võru maastikujooksuul 3. koht. Foto: Võrumaa Spordiliit
Võrumaa pikamaajooksusarja võitnud Rauno Jallaile kuulus täna Munamäe-Võru maastikujooksuul 3. koht. Foto: Võrumaa Spordiliit

Täna toimunud 35. Munamäe-Võru maastikujooksu, mis lõpetas kaheteistkümnest osavõistlusest koosneva Võrumaa pikamaajooksusarja, võitsid orienteeruja Kenny Kivikas ja suusataja Tatjana Mannima. Sarja kokkuvõttes võtsid võidu Rauno Jallai ja Marion Tibar. Neist viimane otsustas Saaremaa kolme päeva jooksu kasuks.

Kenny Kivikas (TÜASK) läbis 14 km pikkuse distantsi ajaga 47.28,9, edestades pikalt Karel Hussarit (49.11,7). “Rada oli eelnevate päevadega üpris pehmeks läinud ja see aitas tulemuse pöörata minu kasuks. Esimesed ca 6 km jooksime Kareliga kõrvuti, siis esimese kitsama raja peal sain väikese edu sisse ja pärast seda tuli lõpuni suruda. 14 km rada on suhteliselt ebamugav distants. Ei ole lühike ega ka pikk. Pead suutma sisuliselt 10 km pingutusastet hoidma 4 km rohkem. Lisaks kulgeb trass suures plaanis ikkagi allamäge, mis paneb keha teistmoodi šoki alla. Aga see teebki antud jooksu eriliseks ja ägedaks,” ütles Kivikas ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kolmanda koha sai Rauno Jallai (KJK Lõunalõvi) tulemusega 50.34,2. “Täna tuli jooks minu jaoks väga raskelt, kuna olin veel kolmapäevani palavikuga voodis. Pidin ühe osaluskorra veel kirja saama, et hooaja kokkuvõttes esimene koht võtta. Enne jooksu stardinimekirja vaadates võis arvata, et täna kolmas koht maksimum,” lausus Jallai. Ta suutis esimesed 2 km joosta neljaliikmelises juhtgrupis, peale seda läksid Hussar ja Kivikas oma teed.

“Eno Vahtra veel tahtis vahet kinni joosta, aga päris järgi ta ei jõudnud. Peale seda üritasin Enol järgi püsida. Neljandal kilomeetril peale joogipunkti väikese tõusu peal sain temaga vahe sisse ja hakkasin vaikselt eest ära liikuma. 10 km peal sain juba jala vähe sirgeks lasta, kuna esimeste ja neljanda kohaga tekkis suur vahe. Peale seda tulin rahulikult ja kindlalt lõpuni ning võtsin hooaja kokkuvõttes esimese koha,” jäi Jallai rahule.

Sirli Hanni, Tatjana Mannima ja Consuelo Laanemäe Räim Munamäe-Võru maastikujooksu autasustamisel. Foto: Võrumaa Spordiliit
Sirli Hanni, Tatjana Mannima ja Consuelo Laanemäe Räim Munamäe-Võru maastikujooksu autasustamisel. Foto: Võrumaa Spordiliit

Naistest võitis jooksu Tatjana Mannima ajaga 1:03.25,2. Teisena lõpetanud Sirli Hanni (Silja Sport) kaotas talle 11,3 sekundiga (1:03.36.5). Mannima sõnul on ta tänavu vähe võistelnud. Arvan, et see oli võib olla neljas start. Kusagil 1,3 km enne finišit tõusul tegin Sirliga vahe sisse. Võit tuli väga raskelt, Sirli jooksis väga kõvasti, poole peal arvasin, et ei jõua rohkem pingutada tema järgi, aga siiski jõudsin,” tõdes Mannima.

Sirli Hanni sõnul alustas ta rahulikult ja püüdis kolmandal kilomeetril Tatjana Mannima kinni. “Põhimõtteliselt lõpuni vedasin teda, aga viimasel raskel tõusul tegi tegi Tanja väikese vahe sisse. Jooksusarjaga olen rahul, kokkuvõttes ikkagi Marion Tibari järel teine koht. Loomulikult ei saa alahinnata ka Tartu Maratoni Kuubiku saraja naiste üldist kolmandat kohta. Võrumaa jooksusaraja jooksud innustavad ka suuremaid jookse ette võtma ja viimati joostud Tartu maraton oli minu parim maraton ajaliselt,” võttis Hanni oma tänavuse hooaja kokku.

Kolmandaks tuli täna N40 vanuseklassi võitja Consuelo Laanemäe Räim (Võru suusaklubi) ajaga 1:05.41,2.

35. Munamäe-Võru maastikujooksu tulemused