Munamäe-Võru maastikujooksu ja kogu sarja võitis Ivar Ivanov

Ivar Ivanov võitjana finišis. Foto: Võrumaa Spordiliit
19. oktoobril toimunud Munamäe–Võru maastikujooksu võitis Ivar Ivanov, kes tuli ühtlasi ka tänavuse Võrumaa pikamaajooksusarja võitjaks.
29aastasel Võru Lõunalõvi jooksumehel kulus umbes 13 km pikkuse raja läbimiseks aega 43.14,1. Teisena oli finišis Anti Puustus (+1.03,0) Tartumaalt ja kolmandana võrulane Margus Koor (+1.50,2). Esikuuikusse mahtusid veel Vastseliinast pärit Karel Hussar (+2.26,6), tartlane Allar Soo (+4.04,9) ja Olav Paris (+4.17,4) Viljandist. Tänavuse Võrumaa pikamaajooksusarja seitsmest etapist viis võitnud Ivanov tuli juba kolmandat aastat järjest ka kogu sarja võitjaks. Teise koha sai Koor, kolmanda Margus Lehtna, neljanda Indrek Ivask, viienda Tarmo Tammesoo ja kuuenda Kurmet Kaldaru.
Naiste arvestuses oli täna kiireim elvalanna Karmen Alnek, kes üldjärjestuses sai ajaga 54.49,0 33. koha. Otepäälanna Kristiine Aluvee jäi tast maha 22,5 sekundiga, Sille Rell Tartust 1.10-ga ja naistest parima Võrumaa jooksjana neljas olnud Sirli Hanni 1.44-ga. Lisaks tänasele veel kevadel Võru-Väimela jooksul kiireimaks naiseks olnud Alnekile kuulus õrnema soo arvestuses ka pikamaajooksusarja üldvõit. Teise koha saavutas Sirli Hanni ja kolmanda Aili Sarik. Kolmandat korda korraldatud Võrumaa pikamaajooksusarja seitsmest etapist vähemalt ühe põhidistantsil osales 274 meest ja 154 naist ehk veidi vähem kui mullu.