Murdmaajooksu Eesti karikavõistluste lühikese distantsi kiiremad Allase ja Nevolihhin

Olavi Allase võidukarikaga Jõulumäe. Foto: erakogu

Täna toimusid sügiseselt karmides ilmastikuoludes Pärnumaal Jõulumäel Eesti karikavõistlused murdmaajooksus, kus meeste 2 km distantsi võitis kergejõustikuklubi Järvala esindaja Olavi Allase ja naiste 1 km distantsil kergejõustikuklubi ViKe esindaja Kelly Nevolihhin. Võistkondlikus arvestuses tuli Eesti klubide karikavõitjaks Rakvere kergejõustikuklubi ViKe.

Meeste 2 km stardijoonele asus vihma ja külma tuulega ainult neli jooksjat. Lisaks Olavi Allasele Ott-Jaanus Heile, Karl Mäe ja Raido Raspel. “Stardist läksime rahulikult minema. Esimesel poolel kilomeetril jälgisin, mida teised teevad, aga siis panin omas tempos minema ja keegi kaasa ei tulnud,” rääkis Allase ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Allase võitis jooksu ajaga 6.26. Teisena lõpetanud Karl Mäe kaotas talle 20 sekundiga. Kuna Mäe on preaegu ajateenistuses, siis seal ta väga harjutada ei saa.

“Mul oli täna jalg hea ja tõuse suutsin võtta tempokalt. 2 km krossi väga mõnus ning kiire jooks, tuletab koolinoorte aegu meelde. Kahju muidugi, et konkurents nii hõredaks osutus. Ju paljud jooksjad on “nänni” peal väljas ja ei viitsi sügisel väsinuma karika peale sprintida,” arvas Allase. Seevastu noorteklassides jagus osalejaid küllaga. Näiteks tüdrukute C-klassis tuli 500 m distantsil läbi viia lausa neli jooksu.

Meeste 2 km tulemused

1. Olavi ALLASE 28.05.1993 KJK Järvala 6.25,0
2. Karl MÄE 18.01.1994 SK Altius 6.45,0
3. Ott-Jaanus HEILE 15.03.1996 Tartu Ü. ASK 7.14,0
4. Raido RASPEL 07.10.1967 Treeningpartner 7.25,0

Naiste 1 km distantsil, kus startijaid kuus, läks kohe jooksu vedama Helin Meier. Talle pakkus tugevat konkurentsi Kelly Nevolihhin. “Umbes 100 m enne lõppu hakkasin Helinist mööduma ja püsisin lõpuni natuke ees,” ütles Nevolihhin ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Mõlemale fikseeriti finišis üks aeg 3.12. Ülinapp edu andis esikoha Nevolihhinile. “Kaks kuud kestnud puhkeperiood sai tänase jooksuga Jõulumäel klubide karikavõistlustel lõpu. Välihooaja võib nüüd lukku panna ja alustada tõsisemate treeningutega uueks hooajaks,” märkis Nevolihhin.

Karikavõistluste arvestust peeti veel juunioride ning A- ja B- vanuseklassi distantsidel. Juunioridel oli karikavõistlustel distantsivalikus vastavalt meestel 1 km ja 5 km, naistel 500 m ja 3km, A-vanuseklassil poistel 1 km ja 3 km, tüdrukutel 500 m ja 2 km. B-vanuseklassi jooksjad said valida vastavalt poisid 1 km ja 2 km ning tüdrukud 500 m ja 1,5 km distantsi vahel. Noorimas vanuseklassis peeti poistel 1 km jooks ja tüdrukutel 500 m jooks.