Murdmaajooksu meistrikullad läksid Püile ja Kärnerile /NB! Lisatud tulemused/

Eesti meistrid murdmaajooksus selgusid esmakordselt Saue vallas, Vanamõisa küla, Nõuma talu maadel. Meeste nelja kilomeetri pikkusel distantsil, kus tippudest puudus USA-s treeniv tiitlikaitsja Tiidrek Nurme, oli lõpetajaid 25. Mullu nii 5000 meetris, 10 000 meetris kui poolmaratonis Eesti meistriks tulnud Taivo Püi (pildil) võttis kiirelt vedamise enda peale ja spurtis poolel maal koos Roman Fostiga jälitajatelt eest. Ainsa ohustaja Fosti raputas Püi kandadelt viimase kilomeetriga, läbides lõpukilomeetri 3.10-ga. Püi võiduaeg oli 12.51. Fosti kaotas Püile 14 sekundit ning edestas omakorda nelja sekundiga pronksi teeninud Lauri Soolot.

Naisi läks rajale 15 ning nelja kilomeetri pikkust võistlust asus kohe vedama orienteeruja Annika Rihma. Seejärel võttis juhtimise enda peale Liina Tšernov – nendega pages teistelt eest ka Evelin Kärner. See kolmik püsis koos kolm kilomeetrit, siis otsustas seni kavalalt tuulevarju otsinud valitsev maratoni Eesti meister Kärner spurtida. See taktika õigustaski ennast ning Kärner teenis murdmaajooksus esimese Eesti meistritiitli, läbides distantsi 15.39-ga. Külg-külje kõrval finišeerunud konkurente edestas ta 11 sekundiga. Ägeda lõpuheitlusega teenis Annika Rihma hõbeda ja Liina Tšernov pronksi.

Meesjuunioride 3 km pikkusel distantsil võitis esikoha Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev) ajaga 10.11. Hõbemedalile tuli Raido Mitt (Põlva KJK) 10.15-ga ja kolmandaks Kenny Kivikas (TÜASK) 10.24-ga. Meeste noorsoo arvestuses 5 km pikkusel distantsil osutus kiireimaks Keio Kits (EMÜ SK) ajaga 16.49. Teise koha sai Priit Aus (KJK Tipp) 17.09-ga ja kolmanda koha saarlane Ando Õitspuu (KJK Saare) 17.20-ga.

Naisjuunioride esikomik 2000 m: 1. Kelly Nevolihhin (Rakvere KJK ViKe) 8.02; 2. Ailen Raudsepp (SK Maret-Sport) 8.06; 3. Katrin Kekkonen (TÜASK) 8.15. Naised noorsugu 3000 m: 1. Kristina Dolmatova (Tallinna SS Kalev) 11.44; 2. Revetta Reiljan (KJK Atleetika) 11.53; 3. Jevgenia Mateitšuk (Tallinna SS Kalev) 11.55.