MyFitness Madness Race jooksul võidutsesid Rauno Tiits ja Raimond Valler

8 km meeste esikolmik autasustamisel. Foto: erakogu

Keila terviseradadel toimus täna mitmete takistustega MyFitness Madness jooks, mille 8 km pikkuse distantsi võitis Eesti trepijooksu meister Rauno Tiits ja 4 km pikkuse distantsi endine keskmaajooksja Raimond Valler.

Rauno Tiits läbis kaks 4 km pikkust ringi ajaga 48.52. Ühe ringi peale tuli kokku 25 takistust ehk seega 8 km peale kokku 50 takistust. “Jube raske, seda just kuumuse pärast,” ütles Tiits ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Tema sõnul tekkis probleem ühe takistusega esimesel kilomeetril, milleks oli vett täis kaubakonteiner. Selles olnud kile läks katki ja hakkas lekkima, mille tulemusena valgus konteiner peaaegu veest tühjaks. “Nii palju vett siiski sinna jäi, et jalad märjaks said. Kuna raja ääres vett ei jagunud, siis hüppasin konteinerisse pikali, et end värskendada, kuigi sealt läbi joostes oleksid ainult jalad märjaks saanud,” lausus Tiits.

Tiits jooksis esimese ringi koos Lauri Ulmi ja Tarmo Perteliga. Teise ringi algul õnnestus jooksuosas Tiitsil edumaa konkurentide ees sisse saada. Teise koha sai hoopis järgmisest stardigrupist (start anti kuni 50-liikmeliste gruppide kaupa – toim.) alustanud Egon Mõek ajaga 49.22, kuid ta ei saanud ringi lõpus olevast kõrgest planktakitsusest üles ja pidi tegema trahviringi. Trahviring tähendas liivakotiga 200 meetrit mäkke jooksu ja pärast ilma kotita alla jooksmist. “Esimese hooga ei saanud ma ka ise takistusest üles ja mõtlesin, et järsku peaks trahviringile minema, aga teisel katsel õnnestus takistus ületada,” rääkis Tiits. Kolmandaks tuli Lauri Ulm (Täppsportlased) ajaga 49.36.

Naistest võitis 8 km distantsi Liliana Torn (Täppsportlased) tulemusega 54.01. Järgnesid Mirjam Vint (Treeningpartner) ajaga 1:00.09 ja keegi jooksja nr. 14338 ajaga 1:00.31

4 km takistusjooksu kiiremad mehed autasustamisel. Foto: erakogu

4 km pikkuse distantsi võitis endine 800 m jooksu Eesti meister Raimond Valler ajaga 22.19. Teisena lõpetas Aleksander Kulešov (Treeningpartner) 23.25-ga ja kolmandana Veiko Kivirand 25.54-ga. “Lahe elamusjooksu üritus. Kergejõustikuga tõsiselt tegelemise ajal ei saanud ma kunagi sellistest jooksudest osa, kuna vigastuse risk oli liialt suur. Nüüd naudin selliseid rahvajooksuüritusi ja jälle võitmist kogeda on super tunne,” sõnas Valler.  Kuna ta pole suvel üldse jooksutrenni teinud, siis ei tahtnud mees üle pingutama hakata ja otsustas 8 km asemel startida 4 km distantsil. “Sügisest üritan tagasi jooksulainele saada ja järgmisel aastal tahaksin triatloni proovida. Keskmaajooksu trenni ma enam ei igatse,” lisas Valler.

Naistest võitis 4 km joosku  Külli Sizask ajaga 28.32. Teise koha sai Eva Maria Müts 30.27-ga ja kolmanda koha Carol Kuuskmann 34.00-ga.