MyFitness Madness Race pakkus võistlejatele takistusi ja üllatusi

Rauni Tiits RedBull takistusel. Foto: erakogu
Rauno Tiits RedBull takistusel. Foto: erakogu

Eile, samal ajal, kui paljud jooksjad võtsid Narvas Energiajooksu raames ette poolmaratoni, korraldati Pirital takistusjooks MyFitness Madness Race, mille võitis Eesti tõusujooksude valitsev karikavõitja ja Eesti meister Rauno Tiits.

Tiits läbis mitmete takistustega ligi 10 km pikkuse raja ajaga 1:08.37. “Kotijooksu ja koti vedamisega mäkke ning alla lasin konkurentidega vahe sisse, kuna olin kindel, et järgnevatel jooksulõikudel võtan selle tagasi. Nii ka läks, sest peagi olin juba eesotsas,” kirjeldas võitja võistluse kulgu. Peale neljandat takistust eksis Indrek Vait ja lõikas seetõttu ühe pauna sirgeks. Ausa mehena läks tagasi ja jätkas rada nii nagu peab ja jooksis end lõpuks kolmandale kohale ajaga 1:15.40. Lisaks sellele naeratas talle hiljem ka loosiõnn ja peaauhinnana välja pandud Nordica piletid vabalt valitud sihtkohta kahele said tema omaks.

Pärast Vaida eksimist, jätkasid Rauno Tiits ja Alari Lumberg koos ning neil õnnestus järgnevate ees edumaa saada. Peagi tegi Tiits paar kiiremat liigutust rehvimäest üles ja rebis nii Lumbergist lahti. Traktorini jõudes tabas liidrit ootamatu üllatus, sest takistust polnud veel ülesegi pandud. “Juhendajad tundusid olevat kergelt segaduses, et me juba seal päral oleme ja suunasid esimesed mehed trahviringile, kuid mille eest?,” ei taibanud Tiits.

Metsas järgnes takistus, kus võistlejad suunati maa-alustesse pimedatesse tunnelitesse. Iga natukese aja tagant vilkus seal lamp ja võistlejaid tervitasid luukered. “Joosta seal igatahes ei kannatanud või õigem oleks öelda ei julgenud, kuna auke ja muid komistuskohti esines palju. Polnud ka mõtet, sest olime Alari Lumbergiga teiste ees korraliku edumaa sisse tõmmanud ja otsustasime liikuda koos.

Jõudes suusarajal sinna, kus tavaliselt lund toodetakse, ootas liidreid üllatus. Suurem grupp oli neist rada lõigates mööda saanud. “Kuigi motivatsioon pingutada langes nulli ja tuju rikutud, tuli siiski edasi liikuda ning olukorrast selgem pilt saada. Mudaaugu juures küsides seal olnud juhendajalt selgus, et oleme taas liidrid,” meenutas Tiits.

Esimese ringi lõpus sai ta Red Bulli nimelisest takistusest enam-vähem kergelt üle. Ka teise ringi läbisid Rauno Tiits ja Alari Lumberg koos. Umbes pool kilomeetrit enne lõppu tegi Tiits kiirenduse ja käristas Lumbergi ees vahe sisse. “Taas Red Bull takistusele peale lennates sain napilt sõrmeotstega ülevalt kinni ja alla ei kukkunud. Ent siis selgus tõsiasi, et ega väga ennast enam üles vinnata ei jaksa, kuid pärast mõningast punnimist suutsin end üles tõmmata. Üleval kõõludes arvasin, et Lumberg läheb mööda,” sõnas Tiits. Alari Lumbergil ei õnnestunudki sealt üles saada ja seetõttu läbis ta trahviringi ja lõpetas võistluse teise kohaga ajaga 1:09.08.

Naistest võitis takistusjooks MyFitness Madness Race Piret Helve Viljandi vallast tulemusega 1:29.38. Teise koha sai Rita Muttel Rae vallast 1:30.25-ga ja kolmanda koha Mari Helstein Tallinnast 1:35.00-ga.

MyFitness Madness Race tulemused