Naelikute laenamine tõi Abeylegessele Fair Play auhinna

Rahvusvaheline Fair Play (ausa mängu – eesti k.) komitee teatas 18. jaanuaril, et Pekingi olümpiamängudel kaks hõbemedalit võitnud Etioopia päritolu Türgi sportlane Elvan Abeylegesse (pildil) pälvis tunnustuse hea sportlasliku käitumise eest.

Möödunud aastal Berliinis toimunud maailmameistrivõistlustel laenas Abeylegesse oma naelikud Etioopia jooksjale Meselech Melkamule 15 minutit enne naiste 10 000 m jooksu finaali starti. Melkamu unustas enda naelikud hotelli. Tänu Abeylegessele sai Melkamu siiski joosta ning lõpetas distantsi hõbemedali võitmisega, samal ajal kui Abeylegesse ise pidi jooksu seitsmendal ringil katkestama. “Olen väga üllatunud ja õnnelik saadud auhinna üle,” ütles Abeylegesse.

Etioopias sündinud, kuid 1999. aastal Türgi kodakondsuse saanud Elvan Abeylegesse võitis 2008. aastal Pekingi olümpiamängudel hõbemedali nii 5000 m kui ka 10 000 m jooksus.