Naised päästsid Eesti neliku segateatesõidus rajalt maha võtmisest

Johanna Talihärm. Foto: Jarek Jõepera
Johanna Talihärm. Foto: Jarek Jõepera

Eesti nelik sai täna Sloveenias Pokljukas jätkunud laskesuusatamise maailmakarikasarja kuuendal etapil 4×7,5 km segateatesõidus 20. koha, kusjuures Johanna Talihärm ja Tuuli Tomingas andsid endast kõik, et Eesti liidrilt ringi sisse ei saaks ja rajalt maha ei võetaks.

Eestil läks olukord keeruliseks kohe algul, kui avavahetust sõitnud ja alles juunioride klassi kuuluv Robert Heldnal läks lamadestiirus vaja kahte lisapadrunit. Püstitiiru läbis ta küll puhtalt, kuid sõiduga kogunes kaotust palju ja ta andis oma vahetuse Raido Ränkelile üle 24. kohal (+2.30,8).

Raido Ränkel oleks lamadestriirus teinud peaaegu, et oma elu esimese “nulli”, kuid viimase märgi puhul siiski vääratas ja võtta tuli üks varupadrun. Tiirust sai ta minema 21. kohal (+2.44,2). Püstitiirus ei olnud Ränkelil kahe püsti jäänud märgi alla laskmiseks abi ka kolmest varupadrunist ja nii pidi ta suusatama kaks trahviringi. Vahetuse andis Ränkel Johanna Talihärmale üle jätkanud võistkondadest viimasel ehk 25. kohal (+5.14,9).

Kolmandat vahetust sõitnud Johanna Talihärm pidi nüüd tegema kõik selleks, et Eesti liidrilt ringi sisse ei saaks, sest vastasel juhul oleks võistlus meie jaoks lõppenud. Lamadestiirus võttis Talihärm kaks varupadrunit, ent püstitiirus andis kiirtuld ning laskis 25 sekundi jooksul, mis oli naiste teine tulemus, kõik märgid alla. Oma vahetuse andis ta ankrunaisele Tuuli Tomingasele üle 23. kohal (+6.15,7).

Tuuli Tomingas kasutas mõlemas tiirus ühte varupadrunit ja tõi Eesti finišisse 20. kohal (+7.05,7). Eestist tahapoole jäid Kasahstan, Slovakkia ja ringi liidrilt sisse saanud ja rajalt maha võetud Hiina, Rumeenia ning Läti. Ukraina diskvalifitseeriti. Lõuna-Korea jättis pärast esimest vahetust võistluse pooleli.

Teatesõidu võitis Prantsusmaa koosseisus Quentin Fillon Maillet, Simon Desthieux, Justine Braisaz, Julia Simon. Kokku kasutasid nad kaheksa varupadrunit. Teise koha sai Norra (+40,6) nelja varupadruniga ja kolmanda koha viis varupadrunit võtnud Saksamaa (+1.101,4).

4×7,5 km segateatesõidu tulemused