Naiste 800 m jooksu Eesti karikavõitjaks tuli Kelly Nevolihhin

Kelly Nevolihhin. Marko Mumm/EKJL

Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis täna lõppenud Eesti talvistel karikavõistlustel pakkusid nii naiste kui meeste 800 m jooksus eestlastele konkurentsi väljaspool arvestust osalenud lätlased. Naiste jooksu võitis karikavõistluste arvestuses isikliku rekordiga samasse sekundisse aja saanud Kelly Nevolihhin.

Naistest võitis 800 m jooksu väljaspool arvestust osalenud lätlanna Patricija Sarmule ajaga 2.12,85. Eestlannadest lõpetas praktiliselt temaga kõrvuti teisena Eesti karikavõitja Kelly Nevolihhin ajaga 2.12,92. Nevolihhini isiklik rekord sel distantsil sisetingimustes on 2.12,52, mille ta jooksis mullu veebruaris Eesti talvistel meistrivõistlustel.

“Nii nagu eelmise hooaja lõpus ütlesin, ei taha ma enam väga passimisjookse. Läksin kohe vedama ja nii kuni lõpuni. Viimasel meetril astusime lätlasega koos finišijoonele. Lihtsalt ei näinud teda tagant tulemas. Eelmisel aastal võitsin talvistel Eesti meistrivõistlustel kaks kümnendit parema ajaga meistritiitli, seega olen jooksuga hooaja alustuseks rahul,” sõnas Nevolihhin ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Luna-Aleksandra Lagoda (TÜ/ASK) võitis U18 neidude 2000 m jooksu ajaga 6.36,95, mis on U16 vanuseklassi Eesti siserekord.