Olga Andrejeva võitis 11-aastase vaheaja järel kuldmedali

Olga Andrejeva ei pea veetakistust enda jaoks just tehniliselt mitte kõige paremaks küljeks. Foto: Marko Mumm/EKJL
Olga Andrejeva ei pea veetakistuse ületamist tehniliselt mitte eriti heaks. Foto: Marko Mumm/EKJL

Täna Tallinnas Kadriorus jätkuvatel Eesti meistrivõistlustel võitis naiste 3000 m takistusjooksu Olga Andrejeva spordiklubist Sparta ajaga 11.32,03. Viimati õnnestus tal Eesti meistrivõistlustel kuldmedal võita 2005. aastal ja seda maratonis.

Kohe jooksu algul võttis vedamise oma peale Olga Andrejeva. Teisel ringil läks Andrejevast mööda Johanna Ardel, kuid Andrejeva ei olnud veel alla andnud. Ta võttis Ardelile järgi, kuid veetakistusel korraks takerdus. Sellest midagi hullu ei sündinud ja peagi oli Andrejeva uuesti Ardelil kandadel.

Andrejeva jäi küll Ardelist maha, kuid eelviimase ringi veetakistusel suutis end kokku võtta ja ise jooksu juhtima minna. Viimasele ringile läks Andrejeva juba kindla liidrina. Vahe tema ja Johanna Ardeli vahel üha kasvas. Finišis edestas Andrejeva Ardelit ligi 50 meetriga. Kolmanda koha sai Melissa Maria Akkel.

“Mul on väga kehv veetakistuste ületamise tehnika. Sellepärast jäin maha. Ma tean, et mul on hea vastupidavus ja tuleb ära oodata kuni konkurent väsib ning lasta tal ees joosta. Nii juhtuski. Kaks ringi enne lõppu tekkisid Ardelil raskused tempo hoidmisega. Taipasin seda ja läksin mööda,” rääkis Andrejeva. Kui ta nägi, et suutis Ardelist mööduda, sai motivatsiooni juurde veelgi rohkem pingutada. “Mul oli medali võitmise tahe väga suur. 11 aastat ootasin kuldmedalit. Olen väga rahul,” lisas Andrejeva.