29. Maijooksu võitis Liina Tšernov Liina Luige ees

Kolm Maijooksu kiiremat autasustamisel. Foto: SEB Maijooks
Kolm Maijooksu kiiremat autasustamisel. Foto: SEB Maijooks

Täna kell 13 anti Tallinna lauluväljaku juurest start ainult naistele mõeldud SEB 29. Maijooksule. Ajavõtuga 7 km distantsil püsisid pikka aega kahekesi koos Liina Tšernov ja Liina Luik. Neile järgnesid Kaisa Kukk ja täna hommikul end jooksule kirja pannud Kelly Nevolihhin. Teises pooles rebis end Liina Luigest lahti pärast vigastuspausi uuesti võistlema hakanud keskmaajooksja Liina Tšernov (SK Jooksupartner), kes võitis jooksu ajaga 23.36.

“Jooksime päris pikalt koos. Seekord olin mina tugevam,” ütles Jooksuportaalile Liina Tšernov, kes läks Liina Luigel eest ära kilomeeter enne lõppu. “Ega mul kerge ei olnud. Teadsin, et kui jätan lõpu peale, on see minu eelis. Hea keskmaajooksja peab ka 5 ja 7 kilomeetrit täiesti arvestavalt jooksma,” lisas ta. Tšernov stardib kas mai lõpus või juuni algul esimest korda staadionil. Võibolla saab teda näha isegi järgmisel nädalal Nõmme seeriajooksu avaetapil. Vigastus pole Tšernovi enam seganud, kuid lõigutrenne naelikutega jookseb ta igaks juhuks ettevaatlikult, et mitte jalale liiga teha.

Teise koha sai Maijooksul ajaga 23.44 Liina Luik (TÜASK). “Eks ma kartsin, et Liinaga konkureerimiseks läheb. Saime koostööd teha rajal tükk aega. 7 km on minu jaoks üsna raske ja tugev pingutus. Maraton röövib kiirust. Mai on olnud kergem puhkekuu, erilist kiirust pole jõudnud teha. Tulin vormi pealt vaatama, kuidas läheb. Usun, et läks hästi. Hea, et Liinaga koos sai pingutada. Üksi oleks keerulisem olnud,” rääkis Liina Luik pärast jooksu. Ta tunnistas, et 10 kilomeetrist allapoole distantsid on maratonijooksja jaoks kiired, aga lühematel maadel tuleb kiiruse parandamiseks võistelda. “Nautisin jooksu ja jäin oma ajaga rahule,” sõnas Luik. Juuni kuust hakkab ta koos teiste õdede Leila ja Lilyga valmistuma Rio olümpiamängude maratonijooksuks. Juulis on nad välislaagris.

Kolmandaks jooksis end Maijooksul ajaga 24.35 Kaisa Kukk (Treeningpartner). “Tartu jooksumaraton on jalgadest ära läinud. Sel nädalal tegin esimese lõigutrenni, kuid treeningute andmised ja rattaga tööle sõitmised on ilmselt mõjunud, sest jalad ei tundunud täna head,” ütles Kukk Jooksuportaalile. Paar esimest kilomeetrit üritas ta täna kahe Liina järgi hoida, kuid seda ei suutnud ja jäi nii üksi Kelly Nevolihhini ette. Kaisa Kuke jaoks oli Maijooksul täna üle mitme aasta taas kolmandaks tulla. Ta valmistub Narva Energiajooksu poolmaratoni Eesti meistrivõistlusteks. Enne seda teeb ta kaasa 28. mail ümber Harku järve jooksul ja 5. juunil Rapla Selveri Suurjooksul, kuid nendel jooksudel ta tulemust tegema ei lähe, vaid võtab neid kiire treeninguna.

Kuke järel lõpetas tänase Maijooksu neljandana keskmaajooksja Kelly Nevolihhin (KJK ViKe) ajaga 24.52. “Staadionihooaeg on minu jaoks juba alanud. Maijooksu tulin rohkem nautima. Esimesed stardid staadionil on näidanud, et tänavu tulevad isiklikud rekordid,” arvas ta.

Koos ajavõtuga ja ajavõtuta 7 km jooksu ning kepikõndjatega kokku osales Maijooksul üle 10 000 naise. Peakorraldaja MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi juht Mati Lilliallik lubas, et järgmisel aastal toimuvaks 30. juubelijooksuks mõeldakse midagi põnevat välja. Pole välistatud, et jooksu korraldatakse mitmel päeval.

29. Maijooksu 7 km tulemused

JOOKSUPORTAAL