Neli pikamaajooksjat maailma parimate sportlaste nominentide nimekirjas

Rahvusvaheline kergejõustikuliit (IAAF) avas oma kodulehel hääletuse selle aasta maailma parima mees- ja naissportlase väljaselgitamiseks. 20 ülesseatud nominendi hulgast tuleb välja valida kolm mees- ja kolm naissportlast. Kõige rohkem hääli kogunud kuue sportlase seast kuulutatakse 21. novembril Monacos välja 2010. aasta parimad. Hääletamine internetis on avatud kuni 7. novembrini.

Pikamaajooksjatest on kandidaatidena üles seatud:
Keenia päritolu USA jooksja Bernard Lagat, kes võitis sise MM-il 3000 m distantsil kuldmedali, tuli Continental Cup võitjaks ning püstitas Põhja-Ameerika rekordid 3000 m ja 5000 m jooksus.
Eritrealane Zersenay Tadese, maailmarekordiomanik poolmaratonis ajaga 58.23 ja 20 km distantsil ajaga 55.21. Ta võitis nii individuaalselt kui ka meeskondlikult poolmaratoni MM-il hõbemedali.
Keenlane Milcah Chemos Cheywa. Ta võitis seitse võistlust 11-st 3000 m takistusjooksus ja tuli ülejäänud neljal võistlusel teisele kohale. Teenatliiga võitja ja maailma tänavuse hooaja edetabeli liider ajaga 9.11,71.
Ainsa naispikamaajooksjana kandideerib maailma parima sportlase tiitlile etiooplanna Meseret Defar. Sisemaailmameister ja Continental Cup võitja 3000 m jooksus. Maailma tänavuse hooaja edetabeli liider 14.24,79-ga 5000 m jooksus sisetingimustes.