Neljas maakonnas valiti jooks aasta parimaks spordisündmuseks

Tunnustus Peetri lastejooksule. Foto: Urmas Põldre
Tunnustus Peetri lastejooksule. Foto: Urmas Põldre

Eestimaa Spordiliit Jõud valis välja 2017. aasta maakondade parimad spordisündmused, milleks neljas maakonnas osutus jooksuüritus.

Harjumaal sai aasta parimaks spordisündmuseks klubi UP Sport eestvedamisel tänavu 12. augustil toimunud 8. Peetri lastejooks. Ühe 250 m pikkuse staadioniringi jooksu aja sai sel päeval kirja 495 last: 1-3aastaseid 193, 4-5aastaseid 158 ning 6-7 aastaseid 144. Esimest korda Eestis kasutati lastejooksu läbiviimiseks elektroonilist ajavõtusüsteemi.

Ida-Virumaa parimaks spordisündmuseks valiti Narva jooksusari, Valgamaa parimaks spordisündmuseks esimene Eesti-Läti jooks ja Võrumaal heategevuslik Võrumaa Spordipuhvet ning Heategevusjooks. Vastupidavusaladest said parimateks veel Pärnumaal toimunud 15. Kilingi-Nõmme triatlon ja Põlvamaal Swedbanki-Hawaii Expressi noorte suusasarja V etapp. Hiiumaa parimaks aasta spordisündmuseks märgiti Eesti meistrivõistlused orienteerumise pikal rajal.

Aasta tegija 2017 tiitli pälvis Lauri Drubinš, kes oli 13. Eestimaa talimängude ja 42. Eesti linnade suvemängude korraldamise initsiaator, eestvedaja ja elluviija. Drubinš tegeles nii linna spordibaaside broneerimisega, majutuse, toitlustuse, turva- ja parkimise, võistluste ava- ja lõputseremooniatega, samuti juhtide võistlusega. Tema juhendamisel valmisid ka reklaamid, bännerid ja trükised ning ta andis suure panuse mängude paremaks kajastamiseks.

Eestimaa Spordiliit Jõud spordiaasta pidulik lõpetamine toimus 16. detsembril Kose kultuurikeskuses, kus anti parimatele üle ka tunnustused.