New-Delhi poolmaratonil said kolm esimest aja alla tunni

Täna Indias New-Delhi poolmaratonil jooksid kolm esimest meest isikliku rekordi, saades lõpuajaks alla tunni. Naiste tihedas lõpufinišis püstitasid ühe minuti sisse mahtunud neli esimest samuti oma tippmargi.
,
Meestest võitis esikoha etiooplane Lelisa Desisa (pildil) ajaga 59.30. Talle kaotas vaid sekundiga keenlane Geoffrey Kipsang. Kolmanda koha sai keenlane Mike Kigen 59.58-ga. Mullu poolmaratonil MMi pronksmedaliomanik keenlane Sammy Kitwara pidi leppima neljanda kohaga (1:00.09). Esimesed 19 kohta kuulusid Aafrika jooksjatele.
,
Naistest võitis poolmaratoni keenlanna Lucy Wangui Kabuu ajaga 1:07.04. Neli sekundit hiljem jõudis finišisse tema kaasmaalanna Sharon Cgerop. Kolmandana jõudis kohale etiooplanna Aselefech Mergia 1:07.21-ga. Kuus sekundit jäi temast maha 4. koha saanud etiooplanna Belaynesh Oljira. Parima eurooplasena sai ukrainlanna Olga Kotovska 16. koha ajaga 1:15.37.