Nike Noortejooksu võitsid Olavi Allase ja Kelly Nevolihhin

Noortejooksu start. Korraldajate foto

Täna toimus Tallinna Maratoni raames  4 kilomeetri pikkune Nike
Noortejooks, mille võitis noormeeste arvestuses Olavi Allase Järvamaalt ajaga 10.19,5 ja
neidude arvestuses Kelly Nevolihhin Lääne-Virumaalt ajaga 12.30,3.

Olavi Allase paremust pidi tugevas lõpuspurdis tunnistama Jan Õiglane Pärnumaalt, kes kaotas võitjale vaid kahe sekundiga. Kolmanda koha sai Deniss Shalkauskas
Ida-Virumaalt ajaga 10.22,8. “Niimoodi Tallinna vanalinnas joosta on omamoodi kogemus. Munakivi tänavad olid jooksmiseks harjumatud. Konkurendid osutusid tugevaks ja võit tuli suhteliselt napilt. Pärast kahte kilomeetrit sain koos Dmitri Aristovi, Deniss Shalkauskase ja Jan Õiglasega väikese vahega teistel eest ära. Pool kilomeetrit enne lõppu, laskumise peal Deniss ründas, Dmitri jäi maha.  Hoidsin järgi ja pikal finišisirgel hakkasin spurtima. Jan Õiglane tuli umbes 100 meetrit enne lõppu minu kõrvale, aga õnneks mul oli veel üks käik varuks,” rääkis jooksu võitja Olavi Allase Jooksuportaalile.

Neidude arvestuses võitnud Kelly
Nevolihhinile ei olnud täna keegi konkurentsi pakkumas. “Lasin tempo alla, et teised ka veaksid, aga olin ikkagi algusest lõpuni ees. Seega tuli kindel võit,” ütles Nevolihhin Jooksuportaalile. Ta võttis tänast jooksu soojendusena homseks 10 km distantsiks. Nevolihhini järel sai täna teise koha kahesekundilise kaotusega tema klubikaaslane Vike´st Elery Zadonski Lääne-Virumaalt  ning kolmanda koha Katrin Kütt Harjumaalt ajaga 12.38,6. “Pakkusime Kellele küll konkurentsi, aga kellegil ei õnnestunud teda võita,” märkis Kütt.

Tänane päev tõi starti nooremad jooksuhuvilised, homme, 13. septembril
lähevad rajale 10 kilomeetri jooksjad ja käijad, poolmaratoni ning
maratonidistantsi läbijad.
Noortejooksu tulemused
JOOKSUPORTAAL