Noortejooksu võitsid Olavi Allase ja Laura Maasik, Elery Zadonskilt tagasitulek

Olavi Allase Noortejooksu võitjana finišis. Foto: erakogu
Olavi Allase Noortejooksu võitjana finišis. Foto: erakogu

Tallinna Maratoni programmi juhatas sisse täna õhtul toimunud Nike noortejooks, mille 5 km pikkuse distantsi võitsid Olavi Allase ja Laura Maasik.

Allase sõnul võttis ta esimese kilomeetri rahulikult. Teisel kilomeetril hakkas ta põhiliselt ise tempot kruvima. Nii said kolmekesi teistel eest ära lisaks Allasele Mark Abner ja Karl Mäe. “4 km peal tekkis mul raske hetk ja andsin korra tempos järgi, aga vanalinna jõudes olin pikal munakivi tõusul kõige teravama jalaga. Raekoja platsist Vabaduse väljakule panin juba kõik välja ja kindlustasin võidu,” rääkis Allase ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Mees võitis jooksu ajaga 14.55,1. Mark Abner kaotas talle kuue sekundiga. Kolmanda koha sai Karl Mäe, kes kaotas omakorda Abnerile vaid 1,3 sekundiga.

Kolm kiiremat naist Nike Noortejooksu autasustamisel. Foto: erakogu
Kolm kiiremat naist Nike Noortejooksu autasustamisel. Foto: erakogu

Naistest võitis Nike Noortejooksu Laura Maasik tulemusega 17.36. ” Olen tänase jooksuga väga rahul, hea tunne on hooaeg hea vormi pealt lõpetada ja Nike Noortejooks on alati väga positiivse meeleolu ja hea korraldusega üritus, kus raja ääres on ka palju tuttavaid kaasa elamas. Võit kergelt ei tulnud, sest Kelly Nevolihhin möödus minust veel enne lõpusirget hetkeks, aga täna jäin mina napilt peale,” ütles Maasik. Pühapäeval osaleb ta veel poolmaratonil ja seejärel hakkab vaikselt hooaega lõpetama.

Teisena lõpetanud Kelly Nevolihhin kaotas Maasikule 5 sekundiga. “Vaikselt hakkan pikemate distantsidega harjuma. Millegi jaoks spetsiaalselt ma treeninud hetkel ei ole. Võtan sügist mõnuga, et ettevalmistusperioodi vastu peaksin,” sõnas Nevolihhin. Kolmandaks tuli tagasi võistlusrajale naasnud Elery Zadonski 17.45-ga. “Tegin avajooksu pärast pooleteise aasta pikkust pausi. Starti läksin ilma igasuguse eesmärgita, endalegi oli huvitav vaadata, mis aja ma niiöelda vana rasva pealt jooksen, sest korralikku jooksutrenni pole ma pikka aega teinud. Jooks kulges mõnuga, kõike ma endast ei andnud. Jooksin pigem mõnuga, aga kui juba võistled siis väike pingutus käib alati tähest tahtmata kaasas,” lausus Zadonski.

Nike Noortejooksu tulemused