Nike Noortejooksul kaitsesid võitu Andi Noot ja Kelly Nevolihhin

Nike Noortejooksu võitjad Kelly Nevolihhin ja Andi Noot. Foto: erakogu
Nike Noortejooksu võitjad Kelly Nevolihhin ja Andi Noot. Foto: Kelly Nevolihhini kogu

Kolmepäevase programmiga SEB Tallinna Maratoni juhatas täna õhtul sisse Nike Noortejooks, mille 5 km distantsi võit kuulus treener Endel Pärna hoolealusele Andi Noodale ja Vaino Kondoja juhendamisel harjutavale Kelly Nevolihhinile. Mõlemad keskmaajooksjad olid parimad ka mullusel Nike Noortejooksul.

Noot läbis Vabaduse väljakult alanud, ümber vanalinna tiiru teinud ja seal samas lõppenud distantsi ajaga 15.06,5. “Jooksin algul oma tempoga minema ja nii lõpuni välja. Väga meeleolukas üritus ning rada läbi Raekoja platsi Vabaduse väljakuni välja. Selliste kohtade peal jooksmine tõmbab ikka kerge jönksu sisse küll,” ütles Noot saare murdes ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Teisena lõpetas samuti keskmaajooksjana tuntud Olavi Allase 15.30,7-ga, kes ka möödunud aastal samal positsioonil finišeeris. “Läksin starti plaaniga teine koht ära võtta. Kuna teadsin täpselt, kuidas Andi jooksma läheb, siis ei näinud muud varianti. Algusest saadik jälgisin teisi, aga peale esimest kilomeetrit saime Roman Hvalõnskiga väikese vahe sisse teiste ees. Pärast teist kilimeetrit võtsin tempo tegemise enda peale ja kolmandaks kilomeetriks sain juba ka tema ees edumaa,” sõnas Allase.

Kolmanda koha sai Roman Hvalõnski ajaga 16.01,7. “Kindlasti olen tänase jooksuga rahul. Andi on teist klassi mees. Olaviga jooksime kolm kilomeetrit koos korraliku tempoga 3.05. Pärast seda liikus Olavi eest ära. Viimasel kilomeetril läks mul munakivi teel üles mäge raskeks, aga õnneks neljanda kohaga oli vahe piisavalt suur. Nii et sain kontrollides jooksu lõpetada,” rääkis Hvalõnski.

Naistest võitis noortejooksu kolmandat korda järjest Kelly Nevolihhin ajaga 18.21, kes homme õhtul teeb kaasa ka 10 km distantsil ja täna seetõttu väga ei pingutanud. “Viimasel kilomeetril vajutasin veidi. Kuna tean, et konkurents on homsel jooksul ülikõva, siis lähen nautima. Aga jooksu ajal võib veel kõike juhtuda, kindlasti looderdama ei lähe,” lubas Nevolihhin ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Homsel 10 km distantsil pakuvad Nevolihhinile konkurentsi Liina ja Lily Luik ning Liina Tšernov.

Teise naisena jõudis Nike Noortejooksul finišisse Kristel Metsla 18.54,5-ga ja kolmandana Minna Kuslap 19.03,1-ga.

Nike Noortejooksu tulemused