Nike tähistab Eesti Vabariigi juubelit joostes ehk Tipust Topini #EV100

_I0U4077

Nike korraldab Eestis teist aastat unikaalset teatejooksu “Tipust Topini” ehk Munamäelt mereni, kus võistkonnad läbivad järjest joostes 335km. Sel aastal osaleb jooksus 10 võistkonda ja Eesti Vabariigi 100. Sünnipäeva puhul on jooksjaid kokku 100!

Rada algab Suure-Munamäe jalamilt ja viib jooksjad läbi Rõuge, Otepää, Elva, Tartu, Palamuse, Porkuni, Tapa, Lehtse, Jäneda, Kõrvemaa, Raasiku, Saha, finišiga Pirital. Tegemist on teatejooksuga, kus osaleb 10 kümneliikmelist võistkonda ning iga jooksja käib rajal 3 korda. Üksiku etapi pikkus jääb 8-15km vahele ja ühe jooksja poolt läbitud kogudistants on 25-38 km. Võistkonnad on pidevalt liikumises ja jooksja võistkonnakaaslased sõidavad autoga järgmisesse punkti, kus toimuvad vahetused. Tegemist ei ole võistlusega ja võistkonnad ei võistle omavahel. Eesmärgiks on inspireerida inimesi liikuma ja külastada joostes Eesti kaunimaid paiku.

Kui osavõtjate põhituumiku moodustavad Nike, Sportlandi, MyFitnessi, Eesti Meedia, Tallinna Maratoni, Fifaa jooksjad, siis lisaks on osalemas ka mitmed tuntud tegelased.

Näiteks on osalemas Rainer Olbri  ehk Metsakutsu: “Võtan osa, sest tahan, et kõik inimesed Eestis liigutaks ennast rohkem. Kui selle idee levitamiseks on vaja sellisest hullusest osa võtta, siis nagu Cleveland Cavaliers ütleks “whatever it takes!”

Samuti võtab osa Eesti tuntuim fitnesstreener Sandra Raju: “Kuna üks põhjus, miks me jookseme, on teha ilus kingitus meie Eestimaale ning inspireerida inimesi end suve jooksul liigutama, siis see on juba piisav põhjus, miks end sellisel kujul proovile panna. Lisaks, see emotsioon, mis tekib midagi koos tiimina tehes – see ühise eesmärgi nimel töötamine – on üks võimsamaid tundeid, mida ma oma elus naudin ning taga ajan. Võib öelda – I’m addicted to teamwork!!

Start on 30. juuni hommikul ja finišis ollakse järgmise päeva õhtuks.

Jooks on jälgitav ka Nike Esinduskauplused ja Sportlandi Facebooki lehekülgedelt.

Lisainfo: Rainer Tops / rainer.tops@jalajalg.ee

****************************************************

TAUSTAINFO:
Ettevõtmine on inspireeritud Ameerikas (Nike koduosariigis Oregonis) toimuvast Hood to Coast jooksust, kus joostakse Mount Hoodi jalamilt Vaikse ookeani äärde. Tegu on legendaarse, iga-aastase jooksuga, millest võtab osa üle tuhande võistkonna.