Nikolai Vedehinil ei õnnestunud 1000 meetri jooksu Eesti rekordit püstitada

25. augustil kergejõustiku Kuldliiga etapil miilijooksu Eesti rekordist vaid 19 sajandiku kaugusele jäänud Nikolai Vedehin üritas täna Kohilas uuendada 1000 meetri jooksu Eesti rekordit. Paraku tuli Vedehinil seni kehtivale Eesti rekordile ligi sekundiga alla vanduda. 1998. aastast Urmet Uusoru nimele kuuluv Eesti rekord on 2.20,49. Vedehin suutis täna välja joosta lõpuaja 2.21,30, millega sai venelase Dmitri Nizelski järel teise koha.

“Plaanis oli nii, et ma lähen kohe “jänese”
järgi ja hoian kõrget tempot, et rekordit joosta. 800 meetrit püsisin graafikus,
siis kukkus tempo alla,” rääkis Vedehin Jooksuportaalile. Ta arvas põhjuseks,
miks rekord püstitamata jäi, mitmel järjestikusel võistlustel osalemise. “Jalad olid pärast
600 meetrit rasked. Tundsin, et särtsu ei ole, aga ikkagi proovisin lõpuni. Olen tulemusega rahul, kuid tunne ei
olnud kõige parem,” ütles Vedehin.
 Eeloleval pühapäeval stardib Nikolai Vedehin Pärnus Jüri
Jaansoni kahe silla jooksul. Seejärel osaleb ta Tartu meistrivõistlustel kas
1500 m või 800 m distantsil. 23. septembril on tal plaanis kaasa lüüa Peterburis