Nikolai Vedehinil jäi miilijooksus napilt Eesti rekordist puudu

Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi jooksja Nikolai Vedehin võitis täna Tallinnas Kadrioru staadionil Bigbank Kuldliiga finaaletapil ühe miili jooksu Eesti kõigi aegade teise tulemuse ja staadioni rekordiga 3.59,93, jäädes napilt alla Tiidrek Nurme nimele kuuluvale Eesti rekordile.
Jooks algas keenlasest tempotegija Hilary Boni vedamisel, kes pidi algselt jänest tegema 800 meetrit, kuid jooksis siiski kolm ringi. Jooksu juhtis Nikolai Vedehin, tema järel püsisid Tiidrek Nurme ja Keio Kits. Esimene ring läbiti 59 sekundiga ja 800 meetrit kahe minutiga. Teisel ringil läks Nurme Vedehinist mööda, kuid 300 meetrit enne lõppu alustas Vedehin spurti ning jättis omakorda Nurme selja taha. 1500 m vaheaeg Vedehinile 3.44. Vedehini miilijooksu lõpuaeg tuli küll alla 4 minuti, kuid Tiidrek Nurmele kuuluv Eesti rekord 3.59,74 jäi püsima. Nurme lõpetas teisena ajaga 4.01,28. Kolmanda koha sai Keio Kits 4.03,40-ga.