Olavi Allase alistas Nõmme seeriajooksul konkurendid lõpusirgel

Olavi Allase. Foto: erakogu

Eile õhtul tehti Tallinnas Kadrioru staadionil algust Nõmme seeriajooksudega. 800 m jooksus suutis vaatamata tugevale tuulele teha isikliku rekordi lähedase tulemuse Olavi Allase (KJK Järvala), kes lõpumeetritel edestas selle distantsi A-klassi Eesti siserekordi omanikku Deniss Šalkauskast.

Stardist läks kohe vedama Šalkauskas. Teisel kohal asus Enari Tõnström ja kolmandat positsiooni hoidis Olavi Allase. Samas järjestuses jooksis trio kuni finišisirge alguseni. „80 meetrit enne lõppu hüppasin ma poiste tagant välja ja ületasin lõpujoone esimesena. Me kolmekesi lõpetasime tihedalt koos. Teised jäid juba 4-5 sekundi kaugusele. Deniss arendas tugevat tempot, vahepeal läks mul päris raskeks,“ rääkis jooksu ajaga 1.54,79 võitnud Olavi Allase Jooksuportaalile.

Vaatamata tänavusele esimesele jooksule staadionil ja vähestele kiirustreeningutele jäi Allasel isiklikust rekordist puudu ainult viis sajandikku. Jooksu raskendas ka tugev tuul. Allase 800 m tippmark on 1.54,74, mille ta jooksis eelmisel aastal Eesti meistrivõistlustel sooja ja tuulevaikse ilmaga.

Naiste 800 m jooks algas Liina Tšernovi (SK Jooksupartner) ja Birgit Pihelgase vedamisel, neile järgnes kolmandana Kelly Nevolihhin (KJK ViKe). Pärast 200 meetri läbimist möödus Nevolihhin Pihelgasest ja hakkas Tšernovi püüdma. Vahe küll vähenes, kuid Nevolihhin teda kätte ei saanud. Liina Tšernov võitis jooksu ajaga 2.10,45. Kelly Nevolihhin kaotas talle kahe sekundiga.

Meeste 5000 m jooksu võitis Ülari Kais (SK Jooksupartner) ajaga 15.20,79. „Tagasirgel üksi vastu tuult raiuda oli küllalt raske, kohati tundus, et üldse ei oska joosta. Esimese tänavuse staadioni stardi kohta, üksi joostes, päris hea tulemus,“ märkis Kais Jooksuportaalile. Pärast esimest 500 meetri jooksis ta üksi ees. Südi jooksu tegi Karel Hussar, kes sai teise koha ajaga 15.35. Naistest võitis sama distantsi Astrid Mai Barsegjan (Treeningpartner) ajaga 18.39,32.

Nõmme seeriajooksude järgmine etapp toimub 25. juunil Kadrioru staadionil, ajakava on täpsustamisel.