Nõmme seeriajooksude avaetapi võitis Sergei Tšerepannikov

Sergei Tšerepannikov. FOTO: MALLOR MALMRE/JOOKSUPORTAAL
28. mail algasid Tallinnas Hiiu staadionil Nõmme seeriajooksud, mille esimesel etapil võisteldi 5000 meetri ja 800 meetri distantsil. Pikemal maal võitis Treeningpartneri esindaja Sergei Tšerepannikov.
Tšerepannikov jooksis soojenduseks alla 800 meetrit ajaga 1.58,3, mis andis talle 5. koha. Pärast seda startis Tšerepannikov 5000 meetri distantsile, mille võitis ajaga 15.10,2. Talle kaotas 8,6 sekundiga Dmitri Aristov (SK Stamina).

“Võrreldes eelmise aastaga jooksin 800 meetrit 1,6 sekundit kiiremini ja 5000 meetrit 15 sekundit kiiremini. Maratonimehe jaoks on tegemist hea kiirusega. Olen tulemustega rahul. Järgmisel kolmapäeval toimuvad võistkondlikud Eesti meistrivõistlused 1500 meetri teatejooksus. Eilne 800 meetri jooks oli selle trenniks,” ütles Tšerepannikov Jooksuportaalile. 5000 meetri jooksus vedas ta koos Aristoviga kordamööda, viimasel kolmel ringil läks Tšerepannikov eest ära. “Tahtsin proovida, kuidas pikemal maal vastu pean. Võtsin seda ettevalmistusena Rapla jooksuks,” lausus Tšerepannikov. 7. juunil stardib ta linnajooksude sarja teisel etapil Raplas, kus on kavas 10 km maanteejooks.

Kolmanda koha sai Ülari Kais (SK Jooksupartner) 15.37,2-ga. Naistest jooksis ainsana 5000 meetri distantsil Anu Teppo (SS Sparta), kelle lõpuajaks kujunes 18.14,4.

Meeste 800 meetri jooksu võitis Rasmus Kisel (SK Audentes) ajaga 1.54,6. Järgnesid Aarne Nirk (Tallinna SS Kalev) 1.55,7-ga ja Enari Tõntström (KJS Sakala) 1.56,0-ga. Naiste sama pika distantsi võitis Kelly Nevolihhin (KJK Vike) ajaga 2.12,4. Väga tihedas lõpus kaotas talle viie sajandikuga Helin Meier (Nõmme KJK). Kolmas oli Meieri klubikaaslane Katrin Kütt 2.20,7-ga.

Nõmme seeriajooksude 2. etapp toimub 9. juulil, mil peetakse 3000 meetri jooks naistele ja meestele.