Nõmme seeriajooksude parimad on Martin Simpson ja Kristina Dolmatova

20. augustil oli Tallinnas Hiiu staadionil kavas Nõmme seeriajooksude viimane etapp 1500 m jooks. Stardipaugu kõlades asus jooksu juhtima Vladimir Vaher Priit Ausi ja Martin Simpsoni (pildil) ees. Simpson kirjeldab jooksu käiku oma blogis järgmiselt: “Mööduvad kerged kolmsada meetrit. “Nelikümmend kuus” Super. Kohe algab minu etteaste, kuid veel enne seda näen, et olen karbis. Kurv, ma pean neist mööda saama. Puksin kõrvalolija vaikselt kõrvalrajale ja uue sirge alguses lükkan sisse teise käigu. Tagasirgel hakkab kostma taas intensiivne ähkimine, mis muutub järjest valjemaks. Aus möödub. Minu tund, minut, sekund on kätte jõudmas ning nüüd tuleb vaadata, kuidas üldse hakkama saada. Aus arendab meeletut tempot. Mul on raskusi järelpüsimisega, kuid õnneks tuleb peale kurvi taas sirge, kus puhub vastutuul ning mul õnnestub konks ta taha tagasi haakida. Ees on ootamas viimane ring. Aus kaugeneb. Tagasirgel kogen tõsiasja, jalad on totaalselt kanged, kangestuvad ka õlad ning üleüldse kõik laguneb. Järgnevad ütlemata ebameeldivad kakssada ja algab lõpusirge.”
,
Jooksu võitis Priit Aus (Keila Tipp) ajaga 4.02,5. Teise koha sai Martin Simpson (Sportkeskus.ee) 4.08,06-ga ja kolmanda koha Argo Jõesoo (EMÜ SK) 4.10,5-ga. Naiste arvestuses võttis esikoha punktid Birgit Pihelgas (Petersport) ajaga 5.02,8.
,
Kaheksa etapi kokkuvõttes võitis tänavuse Nõmme seeriajooksude sarja Martin Simpson (Sportkeskus.ee) 4279 punktiga. Kaks järgmist kohta kuulusid Stamina spordiklubi jooksjatele. Vladimir Vaher kogus 4030 punkti ja Ilja Dzjuba 3570 punkti. Naistest võitis seeriajooksude kokkuvõttes Kristina Dolmatova (Stamna SK) 4801 punktiga. Teise koha saanud Liina Tšernov (TÜASK) kogus 3784 punkti. Kolmas oli Susan Pihelgas (Sportkeskus.ee) 2672 punktiga. Nõmme seeriajooksude 8. etapi protokoll asub siin.