Noor keenlane võitis Indias üllatuslikult 10 km maanteejooksu

19-aastane keenlane Titus Mbishei (pildil) võitis üllatuslikult 23. mail Indias Bangalores +24-kraadise ilmaga toimunud 10 km pikkuse maanteejooksu ajaga 27.54, mis on noore jooksja isiklik tippmark ja vaid kolm sekundit kehvem kui rajarekord.

Mullune võitja etiooplane Deriba Merga oli Sree Kanteerava staadionilt lahkudes liidrite seas, kuid ei suutnud hiljem nendega sammu pidada. Noor Keenia jooksja Mbishei, kes kaks aastat tagasi tuli juuunioride MM-il 10 000 m jooksus hõbemedalile, ilmus vaatevälja alles kaks kilomeetrit enne lõppu. Merga pingutas kõvasti, et kinni hoida grupist, kuhu kuulusid ugandalane Moses Kipsiro, Xiameni maratoni võitja Feyisa Lelisa ja keenlane Titus Masai. Kui joostud sai 8 kilomeetrit, jooksid ees õlg-õla kõrval Mbishei ja Kipsiro. Mbishei jõudis staadionile tagasi liidrina, Kipsiro tema kandadel. Mbishei finišeeris esimesena ajaga 27.54. teisena lõpetanud Kipsiro kaotas talle 14 sekundit. Kolmanda koha sai etiooplane Feyisa lelisa 28.23-ga. Mullune võitja ja vähe puhanud Deriba Merga pidi leppima neljanda kohaga.

Naistest võitis esikoha etiooplanna Ayalew Wude Yimer ajaga 31.58. Teine koht kuulus tema kaasmaalasele Aselefech Mergiale 32.00-ga. Kolmanda koha sai keenlanna Grace Momanyi ajaga 32.05.