Takistusjooksja Carmen Rääk tahab jõuda tiitlivõistlustele

Carmen Rääk U16 Eesti meistrivõistlustel tõkkejooksus. Foto: Marko Mumm/EKJL
Carmen Rääk U16 Eesti meistrivõistlustel tõkkejooksus. Foto: Marko Mumm/EKJL

1500 m takistusjooksus U16 Eesti rekordi 5.18,31 püstitanud Carmen Rääk on võtnud endale eesmärgiks just takistusjooksus jõuda suuremaks saades Euroopa ja maailmameistrivõistlustele.

Lisaks takistusjooksule võitis Rääk tänavu U16 Eesti meistrivõistlustel ka 300 m tõkkejooksu ajaga 46.60, kaitstes sellega mullust meistritiitlit. Kui eelmisel aastal tuli ta Balti meistrivõistlustel tõkkejooksus kolmandaks, siis sel aastal võitis ta esikoha. “Kuna võistlusi, kus takistusjooksu joosta saab on ainult üks ja need on Eesti meistrivõistlused, siis jooksen ka tõkkejooksudel,” ütles treener Anne Tauli juhendamisel harjutav Rääk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kergejõustikuga hakkas Carmen Rääk tegelema 4. klassis, enne seda tegeles ta hoopis tuletõrjespordiga. “Rohkem jooksmisega hakkasin tegelema paar aastat tagasi, aga olen teinud ka mitmevõistlust ning hüpanud kaugust ja kolmikut. Kindlasti meeldib mulle rohkem takistusjooks, sest see on huvitavam ja samuti on ka trennid mitmekülgsemad. Minu eesmärgid on kunagi jõuda ka suurematele võistlustele nagu näiteks Euroopa meistrivõistlused ja maailma meistrivõistlused,” lausus Rääk.

Treener Anne Tauli jutule tuginedes lisas Rääk, et terve aasta ettevalmistus käib teatud distantside nimel. “Sügisel hakkame valmistuma talviseks hooajaks, lõppeesmärk on Eesti meistrivõistlused. Peale talvehooaja lõppu valmistume suviseks hooajaks, sel aastal oli tugev põhjapanemine Tenerife mäestikulaager, kuna eesmärk Eesti U16 takistusjooksu rekord joosta sai võetud kavasse juba eelmise hooaja lõpul,” sõnas Rääk. Ekstra takistusjooksu trenne hakkas ta  tegema viis nädalat enne Eesti meistrivõistlusi.

Täiskasvanute Eesti rekordi omanik naiste 3000 m takistusjooksus on Jekaterina Patjuk, kes läbis 20014. aastal distansti ajaga 9.50,15. Võrdluseks võib tuua tänavuse maailmameistrivõistluste normi, mis on 9.40,00.