Noored rattamehed jätkavad hooajaks ettevalmistust Hispaanias

Ligemale 20 eestlaste, kellest enamus on U23 maanteekoondislased, on kogunenud Hispaaniasse hooajaks ettevalmistuse teise laagrisse, mis kestab kuni jaanuari lõpuni.

Hispaania laager on jätkuks enne jõulupühasid Portugalis toimunud kolmenädalasele laagrile, kus treeningud on juba märksa intensiivsemad, sest hooaja avastart ei ole paljudele enam kaugel.

Ratturid valmistumas treeninguks. Foto: Sander Maasing
Ratturid valmistumas treeninguks. Foto: Sander Maasing

Möödunud kolme päeva jooksul on ratturid laagrisse kogunenud, esimesed „soojendus“ treeningud tehtud ning treeninggrupp on valmis tõsiseks tööks. Küll on ratturid jagatud kahte gruppi, võttes arvesse senist ettevalmistust, hetketaset ning võistlushooaja alguse kaugust.

Pikemad mahutreeningud on laagri jooksul ulatumas kuni 6 tunnini, kuid olulisel kohal on ka intensiivsed treeningud, sest paljude laagris olevate ratturite jaoks algab võistlushooaeg juba veebruari esimeses pooles.

Laagri läbiviimisel hoiab silma peal Jaan Kirsipuu, kes sõidab treeningutel ka ise kaasa, et lähedalt näha, kuidas noored rattamehed koormusele vastu peavad ning vastavalt selle ka korrektuure teha.

Peamistele U23 maanteekoondise kandidaatidele on Hispaania laager finantseeritud Eesti Jalgraturite Liidu poolt.