800 m talvised Eesti noorsoo meistrid on Tõnström ja Pihelgas

Birgit Pihelgas
Birgit Pihelgas on teist aastat järjest Eesti noorsoo meister. Foto: Mallor Malmre

Noorsoo klassis võitsid täna Tartu ülikooli spordihoones jätkuvatel talvistel Eesti meistrivõistlustel 800 meetri jooksu Enari Tõnström (KJS Sakala) ja individuaalvõistleja Birgit Pihelgas.

Koos meeste noorsoo klassi jooksjatega asus väljaspool arvestust starti ka Eesti praegune 800 meetri jooksu esinumber Raimond Valler, kes valmistub järgmisel nädalavahetusel toimuvateks Eesti täiskasvanute meistrivõistlusteks. Teiste eest kohe minema tormanud Valler läbis esimesed 200 meetrit 27 sekundiga, 400 meetrit 54 sekundiga ja 600 meetrit 1.22,1-ga ning lõpetas jooksu ajaga 1.52,16. “Vormiga olen enam-vähem rahul, kuigi sellist erilist kerget tunnet ei ole ma veel saavutanud. Miks tänane jooks aeglasem tuli, ei oskagi öelda. Üksinda kella vastu jooksmine kaotab selle võistlemise lõbu ära,” tunnistas Valler Jooksuportaalile.

Noorsoo arvestuses krooniti Eesti meistriks Enari Tõnström, kes sai ajaks 1.58,14. Teise koha sai Kristjan Karama (Pärnu Kalevi KJK) 1.59,78-ga ja kolmanda koha Taavi Tšernjavski (SK Elite Sport) 2.01,50-ga.

Naiste 800 meetri jooksu juhtis algusest peale Birgit Pihelgas. Ainsana suutis tal järgi püsida Laura Ernits (SK Jooksupartner). Viimasel sajal meetril läks Pihelgas Ernitsal eest ära, võites jooksu ajaga 2.19,03. Hõbemedalile tulnud Ernits kaotas talle 2,63 sekundiga. Kolmandana lõpetas jooksu Tuule Sireli Mäe (KJK Vike) 2.31,52-ga.