Norra domineeris Põhjamaade murdmaajooksu meistrivõistlustel

Norra võttis pea kõik võimaliku 24. oktoobril Norras toimunud Põhjamaade murdmaajooksu meistrivõistlustel. Ainsana ei õnnestunud Norral kirkaimat medali saada naisjuunioride arvestuses, kus tiitli võitis Saara Nikander Soomest.
Meeste 9 km pikkusel distantsil käis kõva võitlus kolme jooksja vahel ja võitja välja selgitamiseks läks vaja fotofiniši abi. Kaks esimest Hillaru Kipchumba ja Sondre Nordstad Moen (pildil) said kirja täpselt ühe aja 27.47. Kuna Kipchumbal ei ole õigust veel Norrat võistlustel esindada, kuulus kuldmedal Moenile. Napilt jäi 27.48-ga hõbedale Etioopia päritolu Dabaya Badhaso. Pronksmedal läks maailmaklassi tasemel takistusjooksjale Rootsit esindavale Mustafa Mohamedile ajaga 28.11.
Juunioride 6 km pikkusel distantsil kuulus Norrale samuti kaksikvõit ühe lõpuajaga. Aja 19.36 sai kirja nii Põhjamaade meistriks tulnud Johan Bugge kui ka hõbemedali võitnud Orjan Gronnevik. Pronks läks sekund kehvena tulemusega 16-aastasele Rootsi jooksjale Napoleon Solomonile.
Naiste põhiklassi arvestuses üritas 40-aastane Kirsten Marathon Melkevik 7,5 km pikkusel distantsil jagu saada kaasmaalasest Karoline Bjerkeli Grövdalist, kuid see ei läinud tal korda, sest 2009. aasta juunioride Euroopa meister 3000 m takistusjooksus Grövdal kindlustas viimasel kilomeetril omale võidu ajaga 26.41. Melkevik kaotas talle 6 sekundit. Pronksmedal kuulus tänavusele 1500 m, 5000 m ja 3000 m takistusjooksu Soome meistrile Sandra Erikssonile 27.08-ga.
Naisjuunioride 4,5 km pikkusel distantsil kordas oma mullust võitu 16-aastane Soome talent Saara Nikander ajaga 16.53. Kaks kahvatumat medalit riputati rootslannade kaela: hõbemedal Anna Segerssonile, kes kaotas võitjale kahe sekundiga ja pronksmedal Nina Perssonile, kes jäi omakorda kaks sekundit kaasmaalasest tahapoole.