Norralane Filip Ingebrigtsen võitles end MMil keenialaste järel pronksile

1500 m finaali viimased meetrid. Foto: Zimbio

Norralane Filip Ingebrigtsen võitles end täna õhtul Londonis kergejõustiku maailmameistrivõistlustel meeste 1500 m jooksus kahe keenialase järel finišiheitluses pronksmedalile.

Kaks esimest ringi jooksid ees keenialased Asbel Kiprop ja Timothy Cheruiyot, neile järgnes kolmas keenialane Elijah Motonei Manangoi. 800 m vaheajaks tuli 1.57,59. Eelmisel aastal Amsterdamis Euroopa meistritiitli võitnud norralane Filip Ingebrigtsen üritas neile järgi võtta, mis ka õnnestus. Lisaks temale ühines liidergrupiga veel hispaanlane Adel Mechaal ja tsehh Jakub Holuša.

Viimaselele ringile läks norralene Ingebrigtsen keenialaste Manangoi ja Cheruiyoti kannul, kuid neile siiski vastu ei saanud. Lõpusirgel tõusis norralase kõrvale hispaanlane adel Mechaal, kuid Ingebrigtsen suutis end pronksile pressida, andes endast kõik, kukkudes lausa üle finišijoone.

Maailmameistritiitli võitis keenialane Elijah Motonei Manangoi ajaga 3.33,61. Hõbemedal kuulus tema kaasmaalasele Timothy Cheruiyot´le. Kolmekordne maailmameister ja 2008. aasta olümpiavõitja keenialane Asbel Kiprop pidi leppima alles 9. kohaga, olles tagapool Euroopa sisemeistrist poolakast Marcin Lewandowskist, kes sai 7. koha.